8. kolo Synot ligy

Nebývale vyrovnanou Synot ligu vede Plzeň, Teplice poprvé prohrály

Sport / 23.9.2014

Plzeň udržela vedení před Spartou, která otočila duel s Hradcem. Libor Došek pomohl Slovácku k třetímu místu.

Nejvyšší česká fotbalová soutěž je vyrovnaná, jako už dlouho nebyla. Největší dva aspiranti na titul sice po osmém kole lehce odskočili díky zaváhání Jablonce a Slavie, mezi třetím a desátým týmem je však rozdíl pouhé tři body a žádné dva sousedy v tabulce nedělí více než dva body. Liga už nezná neporažený tým, Teplice padly v Mladé Boleslavi.

Václav Pilař

Václav Pilař tentokrát neskóroval.

Snadná výhra Plzně

Vedoucí Plzeň hostila Ostravu a od prvních minut byla pánem na hřišti. Místy drtivá převaha však v první půlhodině vedla jen k velké šanci Koláře, který hlavou poslal míč nad branku. Plzni pomohla ke gólu až zdánlivě nevinná situace ze 32. minuty. Kaša, který měl míč před pokutovým územím pod kontrolou, se nechal předběhnout Chramostou a po zaškobrtnutí ho v pádu ve vápně srazil k zemi. Následoval dvojitý trest v podobě červené karty a penalty. Z té se Daniel Kolář nemýlil a bylo po zápase.

Hosté byli v deseti směrem dopředu neškodní a od debaklu je několikrát zachránil brankář Pavlenka. Ten už nestačil jen na hlavičku Vaňka ze 75. minuty. Západočeši tak po výhře 2:0 protáhli domácí neporazitelnost na 19 zápasů. „Domácí zápasy jsou pro nás úplně jiné, chceme bojovat a vyhrávat pro lidi. Věřím, že ostatním klubům se sem moc nechce, pro soupeře to určitě není moc příjemné,“ řekl Stanislav Tecl pro klubový web.

Hradec favorita zaskočil

Pražská Sparta byla v duelu s Hradcem jasným favoritem a vzájemná bilance to potvrzovala, jelikož Hradec si z Letné ještě nikdy neodvezl ani bod. Oproti duelu s Neapolí udělal domácí trenér Lavička hned čtyři změny. Nehráli Matějovský, Dočkal, Kováč a Mareček, naopak v základní sestavě se objevili Konaté, Vácha, Vacek a uzdravený Holek. Úvod zápasu však dokonale vyšel hostům, když se po přihrávce Shejbala odpoutal Malinský od Kadeřábka a snadno poslal Hradec do vedení.

I Sparta však skórovala z první velké šance. Po centru Krejčího našel s velkým štěstí Konaté Lafatu, jenž zblízka nedal brankáři šanci. Skóre 1:1 vydrželo až do poločasu, krátce po změně stran už ale byla Sparta klidnější. Nejdříve přidal druhý gól kanonýr Lafata a v 55. minutě nejlepší střelec minulé sezóny Hušbauer. Sparta tak dokázala otočit nepříznivý vývoj zápasu a zvedla si náladu před derby se Slavií.

Došek se rozstřílel

Výbornou formu potvrdilo Slovácko a odnesla to pražská Dukla debaklem 1:5. Hattrickem se blýskl Libor Došek, který s devíti góly vede tabulku střelců před šestigólovým Milanem Škodou ze Slavie. Slovácko se posunulo na třetí místo tabulky a s devatenácti góly je nejproduktivnějším týmem.

Zdroj fotografií: Wikimedia Commons