Nechci prožívat vztah se zaťatými zuby

Osobní rozvoj Vztahy / 23.9.2014

Jste ve vztahu spokojení? Nejste s partnerem už jen z určitého zvyku?

Partnerský vztah by měl být spojením dvou lidí, kteří spolu chtějí být. Takový vztah je oboustranný, nevychází jen od jednoho z partnerů. A pokud ano, pak váš vztah asi nesměřuje tím směrem, kterým by měl. Jak poznat, zda patříte mezi ty, pro které už vztah není radostí? A jak z toho ven?

Převládají ve vztahu hádky?

Pokud čas s partnerem trávíte už jen tak, že se neustále hádáte, pak to může být právě tím, že mezi vámi už není to, co bývalo, a může se to dále zhoršovat. A pokud si v těchto hádkách vyloženě libujete, pak to určitě v pořádku není. Proč? Protože hledáte způsoby, jak se od partnera odvázat, jak ho naštvat nebo jak najít něco negativního na jeho osobě. A na takovém principu láska stavět neumí.

Vztah potřebuje lásku. Darujte mu ji. Pokud to nedokážete, citelně ho ukončete. Zdroj: foter.com

Vztah potřebuje lásku. Darujte mu ji. Pokud to nedokážete, citlivě ho ukončete. Zdroj: foter.com

Čas chcete trávit raději bez partnera.

Dalším impulzem pro to, že váš vztah směřuje k degradaci, může být to, že se svým partnerem už nechcete příliš být a hledáte jakoukoli možnost a každý okamžik, kdy od něj můžete odejít a odpoutat se, abyste si mohli jít po svém. Nejlépe hodně daleko, abyste na dotyčného ani nepomysleli a mohli se svobodně a nezávazně rozhodovat jako single osoba. To vše evokuje nespokojenost ve vztahu a touhu po tom trávit čas s někým jiným. Když někoho milujete, chcete s ním být každou minutu vašeho života, proto je až absurdní, když od svého partnera „utíkáte“.

Neutíkejte před nejistotou – komunikujte a vytvořte si silný základ ve vašem vztahu.“

Spěje váš vztah ke konci?

Pokud tedy cítíte sami, že to už nemá smysl, proč to ještě natahujete? Buďte odvážní a upřímní a dejte najevo partnerovi, že něco není v pořádku. Pokud budete dělat, že se nic neděje a bude vaše nespokojenost tajemstvím, pak to může i lehce sklouznout k nevěře. A to si nepřejete, nebo snad ano? Snažte se věnovat chvíli sami sobě a urovnejte si v hlavě, jak to vlastně s partnerem máte. Ptejte se sami sebe, jak se právě cítíte a proč ve vás vznikl tak silný pocit nevraživosti vůči člověku, ke kterému jste ještě nedávno cítili tak silné city.

Pokud utíkáte neustále za jinými lidmi před vlastním partnerem, něco je špatně. Zdroj: foter.com

Pokud utíkáte neustále za jinými lidmi před vlastním partnerem, něco je špatně. Zdroj: foter.com

Co udělat pro záchranu vztahu?

Prvně si ujasněte vaše cíle. Chcete ve vztahu dále pokračovat? Cítíte k partnerovi lásku, určité pouto? Pokud chcete prožívat spokojený a šťastný vztah, je třeba pro to něco udělat, ne jen pasivně přihlížet jeho destrukci. Neubližujte sobě ani vašemu partnerovi, pokud je vaše pouto potrhané, máte dvě možnosti – buď ho úplně roztrhnout, nebo ho znovu zašít a věřit, že tohle byla zkouška vaší lásky k partnerovi. A možná při tom přijdete na své hodnoty a budete mnohem vděčnější za svůj vztah i partnera.

Život je krátký na to, abychom vyčkávali a žili ze zvyku nebo pohodlnosti – pokud se vám něco nezdá, ať už ve vztahu nebo celkově v životě, jednejte! Užívejte si vztah každou minutu. Život by měl být dobrodružstvím.

Zdroj perexové fotografie: foter.com

Denisa Jelínková

Denisa Jelínková

Miluju barvy, hudbu, focení a psaní. Možná se stanu jednou spisovatelkou - takovou, která bude po večerech vysedávat v houpacím křesle a psát a psát a psát. Fotografování je mou srdeční záležitostí - fotoaparát jsem dostala jako dárek ♥ Takže si užívám každé cvaknutí.

Zanechte komentářVaše názory

  • Tery42

    Vztah by měl být nejen a porozumění a toleranci, ale také o lásce, vztah by měl být zábava. Zaťaté zuby tu nemají prostor 🙂