Na jakých potravinách se nevyplatí šetřit

Na talíři / 22.9.2014

Českem se nedávno prohnaly aféry ohledně polských potravin a boom farmářských trhů. Češi se začínají starat o to, zda kupují kvalitní potraviny. A kde se vyplatí si připlatit?

 Jsem toho názoru, že každý by měl dbát o svojí stravu a neházet do sebe kdeco. Je mi 24 let, tudíž je asi jasné, že můj plat není ve výši desítek tisíců. Každopádně i tak si zakládám na tom, co kupuji, protože kvalita potravin se pozná hned při prvním soustu. I takový jogurt chutná úplně jinak, když si ho koupíte nějaký z domácí výroby než v supermarketu. Ačkoliv první jogurt stojí klidně 30 Kč a druhý i 5 Kč, nikdy nebudete litovat. A chuťově je mnohem výraznější. A hlavně neobsahuje hromadu éček a dalších chemikálií.

Sýry

Sýry zbožňuji. Jednou jsem slyšela přísloví, že sýr je lepidlo, které drží můj život pohromadě. Já jsem byla v sedmém nebi ve Francii, ale například v Praze se dá také výborně nakoupit. Doporučuji Masnu na Kozím plácku, již zmíněné farmářské trhy, případně také Marks  & Spencer nebo síť provozoven La Formaggeria Gran Moravia. Tam jsou ceny asi nejvíc přátelské.

Zdroj: Myrabella, Wikimedia Commons

Zdroj: Myrabella, Wikimedia Commons

Čerstvá zelenina a ovoce

Během léta je to snadné, ovoce je všude kolem až až a navíc Češi mají své oblíbené chaty, kde také něco roste. V zimě si potom přijdu jako v pohádce O dvanácti měsíčkách. V tomto případě se vyplatí vyhledávat místní výrobce, protože to je zárukou čerstvosti a kvality. Banány jsou sice dobré, ale když se trhají někde na druhém konci světa ještě zelené, aby cestou nezhnědly, chuť mě trochu přejde. Momentálně jsem v Brazílii a místní banány mají mnohem výraznější chuť a zelené tady najdete jen těžko, spíš tmavě žluté. Jsem zastáncem toho, že každý by měl jíst to, co v danou sezónu roste.

Zdroj: Emerika, Wikimedia Commons

Zdroj: Emerika, Wikimedia Commons

Zdroj: MarkSweep, Wikimedia Commons

Zdroj: MarkSweep, Wikimedia Commons

Káva

Není nad šálek výborné kávy. Největší hrůzu představuje instantní káva. Já bych raději usnula na půli cesty, než vypila hrnek instantní kávy. Pro kvalitní kávu můžete jít klidně do supermarketu, výběr je široký. A zcela nejlepší je koupit zrnka kávy a doma si jí umlít. Jinak káva nebude čerstvá.

Pečivo

Zejména pro celozrnné pečivo se nevyplatí chodit do supermarketu. Kolik už bylo afér o pečivu obarveném karamelem. Sama jsem zkoušela péct domácí chléb, není vůbec složitý a vydrží měkký dlouhou dobu. Nejlepší na tom je, že si můžete hrát se surovinami a mixovat různá semínka a ořechy. Anebo zkusit bagely s ovocem, to je také příjemná změna.

Maso

Maso taky nesmí chybět. Abyste se vyvarovali kuřeti napumpovanému antibiotiky, směřujte raději do masny. Těch je všude dostatek a víte, odkud maso pochází. Žádné pesticidy nebo hormony. Zrovna maso se pěkně prodraží, ale zdraví máte jen jedno. Tělo vám bude vděčné.

Čokoláda

Není snad nic horšího, než nekvalitní čokoláda. Nemusíte sahat po značce, v dnešní době se najde spousta čokolád s vysokým obsahem kakaa i od no name značky. Co se týče pečení, tak i do dortů nebo koláčů dávám pouze kvalitní čokoládu. I v těstě je to poznat a chuť je výraznější, hodně kakaová a aromatická.

Olej

Na závěr chci zmínit olej. Ono je sice fajn koupit litr a půl za dvacku, ale takový olej dokáže zkazit i jídlo s nejlepšími surovinami. Jídlo má potom divnou pachuť. Zkrátka, není nad panenský olivový olej a další druhy. Na pánev, do salátu nebo k pečivu, nebudete litovat.

Samozřejmě každý si potrpí na jiné potraviny. Pro mě jsou klíčové tyto. A možností stále přibývá, tak proč jednou nezkusit něco nového. Třeba budete příjemně překvapeni.

Zdroj perexové fotografie: FotoosVanRobin, Wikimedia Commons

Ilona Bartůšková

Zanechte komentář