Postupuje Francie, zlatý hattrick se konat nebude

Sport / 19.9.2014

Čeští tenisté se potřetí za sebou do finále Davis Cupu neprobojovali. Na pařížské antuce je smetl domácí tým a sen o zlatém hattricku se rozplynul.

Hororový pátek

K pátečním dvouhrám nastoupili za náš tým Berdych s Rosolem. Po těchto utkáních se všeobecně očekával vyrovnaný stav 1:1 před sobotní klíčovou čtyřhrou. Bohužel se tak nestalo. Tomáš Berdych v duelu s domácím Gasquetem nedostal příliš mnoho šancí a po hladkém průběhu ztratil zápas, aniž by uhrál sadu. Tato prohra se přičítala především únavě, jelikož náš reprezentant neměl dostatek času na zregenerování po svém vystoupení na US Open.

Tomáš Berdych důležitý první bod nezískal a češi se s Davis Cupem loučí. Zdroj: Wikimedia Commons, Charlie Cowins

Tomáš Berdych důležitý první bod nezískal a Češi se s Davis Cupem loučí. Zdroj: Wikimedia Commons, Charlie Cowins

Jestliže se v prvním utkání papírové předpoklady nenaplnily, v tom druhém naneštěstí ano. Lukáš Rosol v zápase s Tsongou dostal přibližně stejně možností s duelem něco udělat jako týmová jednička Berdych. Francouz, hnaný domácím publikem, si v klidu dokráčel pro jasné vítězství 3:0 na sety a s českým týmem to po pátku vypadalo více než zle.

Konec nadějí

Krev do žil českých fanoušků měla vlít sobotní čtyřhra, ke které nastoupila osvědčená dvojice Štěpánek-Berdych. I přes vítězství v prvním setu však tenisté nedokázali udolat silnou dvojku domácích. Byli jimi Gasquet s Tsongou, kteří po možná rozhodujícím vítězství ve zkrácené hře třetího setu již došli pro poslední a postupový bod. Nutno dodat, že Štěpánka velmi limitovala zranění, přesto však zápas nevzdal a bojoval až do konce.

V poslední hrací den už nebylo o co bojovat, a tak se před diváky ukázal i český mladík Jiří Veselý. Ten předvedl velmi dobrý výkon a nakonec porazil svého soka Benneteaua, a získal tak alespoň čestný bod pro náš daviscupový výběr. V následujícím utkání totiž Rosol neudržel nadějný náskok a s Gaëlem Monfilsem a prohrál 2:1. Naši tenisté budou sice po dlouhé době absentovat ve finále této týmové soutěže, přesto bude bitva o titul velice zajímavá.

Proti Francouzům se ve finále postaví Švýcarsko s hrající legendou Rogerem Federerem a stále se zlepšujícím vítězem letošního Australian Open Stanem Wawrinkou. Ti přemohli v druhém semifinále tým Itálie, když postupový bod získal v nedělní dvouhře právě Federer. Souboj o to, kdo nahradí české tenisty na trůnu Davis Cupu, se odehraje na konci listopadu v Lille.

Zdroj perexové fotografie: Wikimedia Commons, Johnjohn83var

Lubomír Řepa

Zanechte komentář