Pražské fitness centrum Galaxie příjemně překvapilo

Sport / 26.9.2014

Vydali jsme se pro vás testovat Fitness centrum Galaxie, poblíž stanice metra C, Háje. Jaké jsou naše dojmy? Čtěte dál!

Fitness centrum Galaxie se nachází kousek od konečné stanice metra C – Háje. Cesta z metra není vůbec složitá a trvá zhruba 5 minut. Jen co projdete dlouhým podchodem, uvidíte velkou budovu s nápisem Fitness Galaxie. Budova se nedá přehlédnout a to je velké plus – při první návštěvě nebudete bloudit. Otevírací doba je příznivá: Po – Pá: 7:00 – 22:00, So – Ne: 9:00 – 22:00.

Obsluha obstála na jedničku

Za vchodovými dveřmi se nachází recepce, kde vás přivítají milé slečny s úsměvem na tváři. Když je potřeba, ochotně poradí. Jejich přístup vám zlepší náladu. Recepce slouží zároveň jako fitness bar, který nabízí velké množství nápojů, sportovních doplňků a například i banány na doplnění sacharidů po cvičení. Zaujala mě možnost koupit si gumičku, když si ji zapomenete.

Obsluha vám přidělí jednorázový čip, na který si v době cvičení můžete kupovat cokoliv z nabídky fitness baru. Výrobky zaplatíte společně s vrácením čipu při odchodu. Výhodou je, že si do fitka můžete brát své vlastní nápoje.

Při příchodu vás uvítá milá obsluha.

Při příchodu vás uvítá milá obsluha.

Šatny se též líbily

Vstup do samotného fitness centra je hned vedle recepce. Svůj čip přiložíte k přístroji, který vás pustí dovnitř. Přicházíte do šatny, které snad nelze nic vytknout. Všude je čisto a sprchy – na to, že jsou veřejné – jsou opravdu skvěle udržované. Plusem je, že se v šatně nachází fény na vlasy. Každá skříňka je očíslovaná, stejně tak klíčky, které se nachází v zámcích jednotlivých skříněk. Nemůže se vám tedy stát, že nepoznáte, do jaké skříňky jste si uložili vaše věci. Abyste skříňku zamkli, musíte vložit do otvoru na mince buď deset korun, nebo 1 euro. Nebojte, peníze vám budou po otevření skříňky zase vráceny.

Stroje TECHNOGYM a oblíbená kardio zóna

Dostáváme se k samotné místnosti, ve které je fitness konstruováno. Místnost je obdivuhodně velká. Obsahuje zónu s činkami, dále zónu se stroji TECHNOGYM, strečinkovou zónu a kardio zónu.

Stroje TECHNOGYM vypadají luxusně a nově. Cvičení na nich může být pro některé návštěvníky obtížné, a tudíž ne tolik přesvědčivé, ovšem i přesto bych stroje hodnotila kladně. Za zmínku stojí, že jsou stroje rozděleny podle toho, jakou tělesnou partii na nich posilujete.

cardio zona

Kardio zóna je u klientů velice oblíbená.

Strečinková zóna je vybavená vším, co k protahování potřebujete.

Co mě zaujalo nejvíce, je kardio zóna. Je vybavená přesně tak, jak má být, a přístroje jsou přímo luxusní. Nachází se ve druhém patře, ze kterého máte výhled na celé dění v místnosti. Druhé patro je menší než první a najdete zde jen již zmíněnou kardio zónu. K ní patří i běhací stroje, které jsou situovány v prvním patře. Na stěnách se nachází TV obrazovky, které působí velmi moderně a zpestří vaše cvičení. Ke cvičení vám celou dobu hraje motivující hudba, což hodnotím velice kladně. K dispozici je samozřejmě tělesná váha a přístrojová desinfekce.

Zóna s činkami je velice rozsáhlá, každý si najde váhu, kterou potřebuje.

V zóně s činkami si každý vybere!

V zóně s činkami si každý vybere!

Další předností je nabídka tréninků s vaším osobním trenérem. Stačí se zeptat na recepci, nebo se podívat na jednu z nástěnek, kde jsou všichni trenéři představeni. Cena osobních tréninků je 350,- Kč a výš. Nezahrnuje vstup do fitness. Konečnou cenu si domlouvá klient s trenérem.

Názory jiných klientů

Ondřej: „Obsluha je naprosto skvělá, stejně tak lidi, kteří sem chodí. Ve fitku je možnost tréninků s osobním trenérem. Jediné, co bych vytkl, je, že ne všechny stroje mi ‚sedí na tělo‘ a na některých strojích je cvičení složité.“
Honza: „Fitko působí skvělým dojmem, je opravdu moderní. Stroje TECHNOGYM jsou celkem dobré, ale některé by mohly být lepší.“
Simona: „Galaxie je podle mě docela drahá, ale mám to zde moc ráda.“
Štěpán: „Chodím hlavně do kardio zóny, je dobře vybavená. Akorát je tam docela vedro – větráky zde nejsou moc dobré. Jako fyzioterapeut ovšem vidím menší nedostatky přístrojů TECHNOGYM, které se nepřizpůsobují tělu tolik, jak by měly. Cvičení na nich nedoporučuji lidem se zdravotními problémy. Jinak je ale fitko moderní a rád se sem vracím.“
Bára: „Chodím do kardio zóny a nemohu si ji vynachválit. I přístroje mi vyhovují.“

Ve strečinkové zóně můžete použít mnoho protahovacích pomůcek.

Ve strečinkové zóně můžete použít mnoho protahovacích pomůcek.

Ceník služeb:

Jednorázové vstupné (časově neomezené) – 120,- Kč
Jednorázové vstupné (po – pá, 10:00-15:00) – 99,- Kč
Deset vstupů (přenosná permanentka, platnost dva měsíce) – 990,- Kč
Tříměsíční permanentka (nepřenosná) – 2600,- Kč
Více o cenách ve Fitness Galaxie zde.

Nezklamou ani webové stránky

Web Fitness Galaxie obsahuje ceník, nabídku všech služeb a nabízí možnost rezervace skupinových lekcí. Celkově jsou stránky velice přehledné a najdete je na adrese FitnessGalaxie.cz.

Závěrečné shrnutí

Ochota personálu: Pět bodů z pěti.

Vybavení: Nové. Stroje TECHNOGYM jsou dobré, i když ne perfektní. Čtyři body z pěti.

Nabídka služeb: Fitness nabízí možnost tréninků s osobním trenérem, skupinové lekce, masáže, i solárium. Pět bodů z pěti.

Lokalita (přístupnost):  Velice dobrá, kousek od stanice metra C – Háje.

Cena za měsíční členství: 950 Kč. Cena je trochu vyšší vzhledem k vybavení a modernosti fitness centra.

Zdroj všech fotografií: Martina Mikulášová, Generace 21

Martina Mikulášová

Martina Mikulášová

Studentka gymnázia, která se skoro pořád něčemu směje. Má ráda psaní a jednou by se jím chtěla živit. Mezi její další zájmy patří fitness, fotografování, lezení po skalách, orientační běh a konzumace jídla. Kontaktovat ji můžete na: martina.mikulasova@generace21.cz

Zanechte komentář