Seriál New Girl: Nuda, šeď a roztomilý kukuč Zooey Deschanel

Film / 22.1.2013

New Girl – seriál, který se brzy objeví ve vysílání Prima Cool. Překvapí nás, nebo to bude jenom další tuctový americký seriál?

Největším lákadlem komediálního seriálu New Girl měla být oblíbená herečka Zooey Deschanel, které byla hlavní role psána přímo na tělo. Bohužel to scénáristé trochu nevychytali a z hlavní hrdinky se vyklubala spíše anti-hrdinka, s níž by nechtěli bydlet ani ti nejotrlejší z nás.

Jsem tak trochu bláznivá a hledám byt

Jak už název napovídá, bude se děj seriálu točit kolem nové spolubydlící, která změní stereotypní život tří chlápků. Zooey hraje trochu bláznivou učitelku Jess, která právě dala kopačky svému nadutému příteli. Jelikož nemá kde bydlet, nastěhuje se ke třem klukům Coachvi (Damon Wayans Jr.), Schmidtovi (Max Greenfield) a Nickovi (Jake Johnson). Ti mají rádi své pohodlí a přítomnost ztřeštěné Jess je zneklidňuje už jenom proto, že je ženská.

Nová spolubydlící Jess. Zdroj: newgirlonline.net

Nová spolubydlící Jess. Zdroj: newgirlonline.net

Jelikož mě Zooey Deschanel ve filmech 500 dní se SummerYesman doslova okouzlila, tak jsem ani nepočítala s tím, že by seriál New Girl nebyl stejně skvělý jako ona. Opak je ale pravdou. Seriálu chybí šťáva, pořádný nápad, nápaditější název a vtipné dialogy (i když ono by občas stačilo, kdyby ty dialogy byly alespoň trochu smysluplné).

Vyměňte scénáristu!

On ten nápad není špatný, byl by dobrý, dokonce přímo výborný, kdyby se jeho zpracování ujal jiný scénárista. Protože panu scénáristovi nemůžu odpustit to, co s postavou Jess provedl. Místo v roztomilou a okouzlující hrdinku sršící vtipem se Zooey proměnila v otravnou a hloupou holku, které chybí šmrnc a těžko uvěřitelným způsobem rozbíjí televize.

Praštěná spolubydlící a tři morousové. Zdroj: newgirlonline.net.

Praštěná spolubydlící a tři morousové. Zdroj: newgirlonline.net.

Původně měla mít první série jen 13 dílů, sledovanost však byla v USA tak vysoká, že se připsalo ještě 11 epizod navíc. V současnosti běží v Americe druhá série s 15 díly.

Musím však uznat, že v porovnání s mužskou trojkou srší Zooey energií a vtipem. Nevím, proč tvůrci vybrali tak nevýrazné herce a taky nechápu, proč si scénáristé s charaktery a osudy tří hlavních mužských postav nepohráli více. Jediné vtipné momenty v seriálu obstarává Zooey, i když nesmíte počítat s tím, že se budete při jeho sledování neustále mlátit smíchy. Tohle nikdy nebude taková pecka jako Přátelé, New Girl je spíš hodně slabý a dost dlouho louhovaný odvárek How I Met Your Mother.

New Girl je ideální pro zpříjemnění nudného odpoledne, seriál je nabitý jemným humorem a uhrančivým pohledem Zooey Deschanel. Pokud tedy Zooeyin kukuč okouzlil i vás, neváhejte a pusťte se do sledování.

Zdroj perexové fotografie: newgirlonline.net.

Jitka Holčáková

Jitka Holčáková

Editorka sekce Hudba, studentka žurnalistiky na Univerzitě Palackého, knihomol, psavec, hudební maniak a životní optimistka, co se řídí heslem "Nesnaž se porovnávat s ostatními, snaž se být lepší verze sebe sama!"

Zanechte komentář