Real Madrid

Hvězdný Real Madrid na začátku sezóny tápe

Sport / 17.9.2014

Tým nabitý slavnými jmény má ty největší ambice, ovšem v úvodu nového ročníku o svých kvalitách zatím nepřesvědčuje.

Slavný španělský fotbalový klub zahájil v létě novou éru Galácticos. Do Madridu přišly hvězdy mistrovství světa Toni Kroos a James Rodríguez, Javier Hernández či Keylor Navas. Velké změny v kádru si ale vybírají svou daň a Real si z pěti zápasů připsal jedinou výhru.

James Rodríguez

James Rodríguez zazářil na mistrovství světa.

Superpohár pro rivala

Začalo to na konci srpna, kdy Realu vyfoukl španělský superpohár městský rival Atlético. V domácím utkání šel Bílý balet sice do vedení první premiérovou trefou Rordígueze, ale Atlético dvě minuty před koncem vyrovnalo. V odvetě pak naopak skórovalo už dvě minuty po úvodním hvizdu, což byl nakonec jediný gól, a připravilo Real o první trofej v sezóně.

Výhra jen nad nováčkem

V prvním kole Primera División si spravil chuť s nováčkem z Córdoby 2:0, trefil se Benzema a Ronaldo. V následujícím však přišel výbuch v San Sebastianu. Tamní Real Sociedad dokázal smazat dvougólové manko z úvodu zápasu a nakonec porazil hvězdný tým 4:2. Takový obrat je na vrcholové úrovni k vidění málokdy. Zápas nemohl přímo ze hřiště sledovat zraněný Cristiano Ronaldo.

Puskás a Di Stéfano

Di Stéfano a Puskás

Galácticos

Tento pojem se v Realu Madrid poprvé objevil už v padesátých letech minulého století, když klub do svých řad přivedl superhvězdy Ference Puskáse, Alfreda Di Stéfana, Raymonda Kopu či Joseho Santamariu. Na začátku nového tisíciletí se termín Galácticos dočkal znovuzrození, hráči jako Luis Figo, Zinedine Zidane, Ronaldo a David Beckham hráli spolu v jednom týmu. V současností je tým nazýván Galácticos II díky hvězdám jako Cristiano Ronaldo, Gareth Bale, Toni Kroos nebo James Rodríguez.

Fanouškům dochází trpělivost

Ve třetím kole Real hostil Atlético a plánoval velkou odvetu za superpohár. Nic takového se ale nekonalo, hosté šli do vedení hned v úvodu gólem Tiaga, na což ještě dokázal zareagovat Ronaldo brankou z penalty. Na gól Turana z druhého poločasu již ale odpověď nepřišla, a městské derby tak opět ovládlo Atlético a fanoušci na stadionu Santiago Bernabéu vlastní hráče vypískali. „Pískot našich fanoušků jsem slyšel, bohužel děláme zbytečné chyby, dostáváme góly ze standardních situací. Jsou chvíle, kdy vám zápas nevyjde,“ řekl trenér Realu Carlo Ancelotti.

Zdroj fotografií: Wikimedia Commons