Jak zútulnit koupelnu

Jak zútulnit koupelnu

Design / 20.10.2014

Přinášíme vám malý návod, jak udělat vaši koupelnu o trochu útulnější.

Nemáte koupelnu jako z katalogu? To nevadí. Stačí mít jen cit pro kombinování, dobré nápady a chuť experimentovat. Pak se i vaše koupelna změní v místo klidu a harmonie.

Nebojte se barev

Barvy se dají v koupelně skvěle využít. Nezapomeňte však, že záleží na velikosti této místnosti – do menších koupelen se lépe hodí světlejšípastelové barvy, naopak ve velkých koupelnách se nemusíte bát popustit uzdu své fantazii. Obecně nejpoužívanějšínejoblíbenější barva v koupelnách je modrá, protože navozuje představu vodymoře. Různé barvy ale působí na každého jinak, proto už není neobvyklé mít například křiklavě rudou nebo zářivě žlutou koupelnu. Nezapomeňte, že je určitě vhodné zvolit takovou barvu, která ve vás vyvolává pocity uvolnění, svěžesti a čistoty.

Výrazně barevná koupelna. Zdroj: www.ikea.com

Výrazně barevná koupelna. Zdroj: www.ikea.com

Ručníky, doplňky a vychytávky

Koupelnové rádio. Zdroj: www.naoko.cz

Koupelnové rádio. Zdroj: www.naoko.cz

Závěsy, ručníky a jiné textilie navozují větší pocit útulnostipohodlí, stejně tak jako krásné huňaté předložky před vanu či sprchový kout. Vždy se snažte sladit rohožky a ručníky s barvou kachliček. Doplňky v podobě zajímavých stojanů, úložných boxů nebo gumových kachniček jsou skvělý nekonvenční prvek. Hračky do vany prostě patří! Koupelnová rádia, která můžete poslouchat ve vaně, vás můžou vrátit do bezstarostných dětských let. Nás zaujalo rádio v podobě žluté ponorky, které ve vaně dokonce plave na hladině a vytváří malé vlnky.

Osvětlení v koupelně je velmi důležité a doplňuje celý styl interiéru koupelny. Svíčky a tlumená světla mohou navodit romantickou atmosféru, zajímavé lampičky působí vtipně a neobyčejně. Při vybírání různých světel a osvětlení do koupelny dbejte hlavně na bezpečnost. Voda a elektrická zařízení přece jenom nejdou moc dohromady. Osvětlení zrcadel opticky zvětšuje prostor a v nasvícených zrcadlech se také lépe uvidíte. Nástěnné světlo může naopak navodit relaxační atmosféru.

Vtipné doplňky a textilie v koupelně vytvoří uvolněnější prostředí. Zdroj: www.ikea.com

Vtipné doplňky a textilie v koupelně vytvoří uvolněnější prostředí. Zdroj: www.ikea.com

Materiály

Už dávno nemusíte v koupelně používat pouze dlaždičky. Dnes je trendem používat například dřevo či přírodní kámen – nejpoužívanější je žula, mramor či pískovec. Co se týče dřeva, tak se používá  tropické –  teak, cedr, wenge nebo iroko. Příliš mnoho dřeva v prostoru může ale koupelnu opticky zatížit nebo zmenšit. Můžete tak třeba zvolit variantu, kdy dřevěným obkladem obložíte pouze jednu stěnu.

Zdroj perexové fotografie: stockvault.com 

Justýna Zahradilová

Justýna Zahradilová

Mám ráda umění, dobré filmy, dobré víno a ticho v galeriích.

Zanechte komentář