flowrider, flow house, michal navrátil

Vyroste v Praze první evropský FlowAdrenaline House?

Sport / 20.9.2014

Autor:

Přinášíme rozhovor s Mgr. Ondřejem Kulatkou, manažerem projektu FlowAdrenaline House. Můžeme se v Čechách těšit na novou adrenalinovou zábavu?

V jednom z předchozích článků jsme představili FlowRider (umělá vlna na surfování), který momentálně dobývá sportovní svět. V kontinentální Evropě doposud stojí jen venkovní WaveHouse na Mallorce a dva indoorové FlowHouse v Anglii (wavehouse = je tam i tzv. barel flowrider, který dělá vlnu, flowhouse = jen flowrider). Jak může takový park vypadat? A je možné, že se ho dočkáme v našem hlavním městě? O tom všem jsme si povídali s Ondřejem Kulatkou.

Kde jste se s FlowRiderem poprvé setkal?

Bylo to na palubě největší zaoceánské lodi, v Karibiku. Působil jsem tam jako sportovní trenér společně s naším nejlepším skokanem do vody, Michalem Navrátilem. FlowRidery tam jsou součástí vybavení lodi a skvělou atrakcí pro pasažéry každého věku. Poté jsme navštívili i FlowHouse, tedy celý komplex, který nabízí kromě surfování také restauraci, hudební lounge a obchody, kde si můžete koupit adrenalinově laděné věci.

flowrider, flow house, michal navrátil

Posezení u kávy s adrenalinovou zábavou? Proč ne.

Co je na této nové atrakci tak zajímavé? Může se to zdát jako obyčejný trenažér na surfování.

Na první pohled ano. Jenže je zde rozdíl v tom, že je to bezpečnější. Dále také nemusíte čekat na vlny, v podstatě ani nemusíte k moři. Co mě nejvíc fascinovalo, bylo to, že se na FlowRider vraceli lidé pořád dokola. A ne jen omladina. Byli tam i senioři, malé děti, rodiny. Dokonce se mi stalo, že během několika měsíců jsem potkal stejné nadšence pro tento sport dokonce několikrát. Ve chvíli, kdy jste u této atrakce, přímo na vás sálá energie léta, probouzí se tzv. wow faktor a nejste schopni odtrhnout oči. V tom vidím hlavní důvod toho, že obliba tohoto sportu narůstá exponenciálně.

Z odlišného hlediska (toho ekonomického) je další výhodou to, že tento sport sleduje i ohromné množství pasivního obecenstva. Lidé přichází do FlowHouse jen nasát super adrenalinovou atmosféru, dát si něco dobrého k jídlu a pití za příjemného sledování akce za skleněnými stěnami, kde by v případě našeho projektu FlowAdrenaline House viděli krom surfování také skoky do vody a tzv. trampolínovou zónu využitelnou jak pro širokou veřejnost, tak pro profesionální sportovce. Vše je plánováno do tzv. „open space“, kde jsou všechny atrakce očním kontaktem propojeny skrz restauraci, která zaujímá místo uprostřed celého centra.

flowrider, flow house, michal navrátil

Součástí centra bude i trampolínová zóna. Ta u nás rovněž chybí.

Takže taková oáza léta. Dá se něčeho podobného docílit uvnitř, v nějakém objektu?

Rozhodně – všechny tyto aspekty splňují  důležitá kritéria, aby FlowAdrenaline House letní „beach“ životní styl co možná nejvíce připomínal. Jak už jsem říkal v předchozích větách, v rámci celého centra jsou jak FlowRidery, tak další adrenalinové atrakce, ale třeba i obchody s tématickým zbožím a především restaurace s hudebním klubem, kde si každý vybere po svém. Jako celek to pak působí coby místo zábavy, setkávání lidí, trávení volného času. Musím říct, že atmosféra ve FlowHouse, respektive v našem o něco více rozšířeném FlowAdrenaline House, je uvolňující, neznám v našem okolí nic, k čemu by to šlo přirovnat. Proto také vznikla myšlenka vybudování tohoto zařízení v našich končinách.

To zní lákavě. Je ale šance, aby se takové centrum uživilo? Zvlášť v naší malé zemi?

To je hodně komplexní otázka. Vezměme ale v potaz například fungování větrného tunelu v pražských Letňanech – taky je to netradiční atrakce, výjimečný projekt. A funguje. Je to však samostatná jednotka, která je svým způsobem typově velice podobná našemu adrenalinovému centru, ale odlišná z hlediska mnoha dalších a klíčových aspektů, které ve výsledku navyšují celkový obrat. Praha je dle mého na toto velmi vhodná lokalita. Ze zkušeností ze zahraničí vím, že se za FlowRidery sjíždějí lidé z neuvěřitelných dálek. Když si vezmete, jak blízko má Praha k hranicím a jaký je zde turistický ruch, věřím, že i tohle by mělo velký vliv na návštěvnost.

A není už podobných aquaparků dost? Jsou v téměř každém větším městě.

Předně – ujasněme si, že nejde o aquapark. Koncept FlowAdrenaline House je v podstatě o jednom prostoru, ve kterém najdete jak tuto vodní či trampolínovou základnu, kde se mohou pořádat akce typu od narozeninových oslav, podnikových team-buildingů, módních sportovních přehlídek až třeba po mezinárodní závody či nejrůznější televizní show (Splash Diving Show v Anglii), tak i místo pro relax v prostorách restauračního zařízení laděného do příjemného životního stylu.

flowrider, flow house, michal navrátil

Prostor najde využití i jako párty základna – to přece k létu patří, ne?

Jak už zaznělo, tak ve spolupráci s Michalem Navrátilem bychom rádi v rámci projektu vybudovali rovněž základnu pro skokany do vody. Tady už se bavíme o rozvoji mládeže a sportovním centru – žádná taková základna u nás momentálně není. Nejde tedy o „vytuněný“ bazén, ale o sportovně-relaxační komplex. Cílem je zasáhnout nejen sportovní, ale i kulturní dění. Ve světě tento model funguje dle našich podložených informací více než dobře.

Rozumím. A v jaké fázi aktuálně projekt je? Můžete prozradit lokalitu, termín?

Tak daleko ještě nejsme. Aktuálně tvrdě pracujeme na architektonickém návrhu, dále je třeba oslovit investory a začít jednat na konkrétních podmínkách. Rozhodně to není ve fázi snů někde v oblacích, ale činíme první malé krůčky. Věříme, že tento projekt má co nabídnout a může přinést i do naší země kousek „věčného léta“.

Budeme vám držet palce a těšit se na další posun.

Zdroj všech fotografií: archiv Ondřeje Kulatky

Jan Markel

Jan Markel

Chronický ironman s touhou posouvat hranice snění i bdění, fyzických i psychických sil, zarputilý optimista, který věří, že když něco děláte dostatečně dlouho a intenzivně, tak zblbnete, pardon, naučíte se to alespoň na průměrné úrovni. Věří, že lze dokázat cokoliv a s oblibou to dokazuje. Je velmi ješitný, proto často googlí sám sebe. K smrti rád vyplňuje profily nudnými informacemi.

Zanechte komentář