Trendy z MBPFW 2014

Krása a móda / 16.9.2014

Letos již naposledy přinášíme malý výběr z MBPFW 2014.

Reportážemi z MBPFW 2014 v posledních dnech sekce Krása Generace 21 přímo žila. Nyní přinášíme poslední tečku za akcí ve formě trendů, které pro nás návrháři na příští sezónu připravili.

Napříč přehlídkami jsme vybrali několik kousků, vzorů nebo stylů, kterými v sezoně SS 2015 nešlápnete vedle.

Bílá

Bílá barva se na přehlídkách nedala přehlédnout, a ačkoli se v souvislosti s ní dají použít slova jako klasika, alfa i omega a další, musíme podotknout, že tentokrát, bude alespoň jeden bílý kousek skutečně podmínkou stylového outfitu. A při pohledu na vybrané bílé modely zřejmě nebude problém si vybrat.

Záplava bílé na MBPFW 2014. zdroj: MBPFW 2014

Záplava bílé na MBPFW 2014.
Zdroj: MBPFW 2014

Transparence

Transparence je módou posledních let nejen v oděvním průmyslu, ale právě tentokrát bude průhledné „cokoli“ doslova hit. Jediné, nač zřejmě bude třeba dát si pozor, je řádně zvážit, co přesně chcete ukázat, ale to platí opět pro více oblastí než jen tu módní.

Ukažte kůži pod transparentními materiály. zdroj: MBPFW 2014

Ukažte kůži pod transparentními materiály.
Zdroj: MBPFW 2014

Proužky

Dalším z trendů, které jsme na mole nezahlédli pouze jednou, jsou proužky. Zeštíhlují, prodlužují, zdobí a dělají oděv formálnějším – zkrátka ideální volba.

Proužky povýšily z usedlé klasiky na módní doplněk. zdroj: MBPFW 2014

Proužky povýšily z usedlé klasiky na módní doplněk.
Zdroj: MBPFW 2014

Plisé

Sklady na sukních, takzvané plisé, již dávno nejsou jen součástí školních uniforem, které často evokují. Například značka LaFormela předvedla, že se s plisovanými sukněmi dá pracovat kreativně, a společně s vrstvením pak dokázala, že tento trend může snadno zapadnout i do punkové přehlídky.

Nejen LaFormela přišla s plisováním. zdroj: MBPFW 2014

Nejen LaFormela přišla s plisováním.
Zdroj: MBPFW 2014

Vzory

V neposlední řadě, ale jako poslední v této stručné rekapitulaci, upozorňujeme na vzory, kterých bychom se neměli bát. Vedle nedávné přehlídky Mochino na podzim a zimu, která protentokrát zbořila veškerá pravidla, se vzory z MBPFW 2014 mohou zdát poněkud fádní, ale máme pocit, že až odezní Fast Fashion šílenství, bude se zase proslýchat, že méně je někdy více.

Nebojte se vzorů. zdroj: MBPFW 2014

Nebojte se vzorů.
Zdroj: MBPFW 2014

A to už je, co se letošního Mercedes-Benz Prague Fashion Weekend týká, opravdu vše. Budeme rádi, když nám své dojmy ze samotné akce i našich reportáží sdělíte v komentářích.

Zdroj perexové fotografie: MBPFW 2014 (upravila Zuzana Marková, Generace 21)

Zuzana Marková

Zuzana Marková

Studentka se stálou snahou zjistit, kam patří. Zajímá ji móda, filmy i divadlo.

Zanechte komentář