Street style je umění

Krása a móda / 3.10.2014

Čím víc peněz, tím víc stylu? Tak tato rovnice rozhodně neplatí!

Pražský Fashion Weekend je za námi, Právnická fakulta umožnila předvést modely špičkových českých módních návrhářů, ale já se stále nemohu zbavit pocitu, že nejzábavnější na celé akci nebylo sedět u přehlídkového mola, ale jenom venku, před budovou. Možná si teď říkáte, že jsem se musela zbláznit. Kdo chodí na módní akce jenom proto, aby postával venku? Kdybyste tam se mnou ale byli, pochopíte. Totiž, stejně jako na všech týdnech módy po celém světě, i zde stačilo jen s otevřenou pusou sledovat všudypřítomný street style a čerpat nekonečné množství inspirace. A to mě nikdy neomrzí.

Styl je způsob, jak říct, kdo jste, aniž byste museli mluvit. – Rachel Zoe

Mercedes-Benz Prague Fashion Weekend 2014, zdroj: MBPFW.com

Bloges Robes na Mercedes-Benz Prague Fashion Weekend 2014, zdroj: MBPFW.com

Ukázkovým případem street style jsou blogerky Hanka a Veronika s blogem theCzechChicks.com

Inspiraci čerpejte například u uznávaných blogerek Hanky a Veroniky z blogu theCzechChicks.com

Žádná pravidla, jen zábava

Street style, stejně jako všechno, čemu dala vzniknout ulice, nemá pravidla. Je naprosto spontánní, odvážný, originální. Je to způsob, jak vyjádřit sebe sama, svoji náladu i pocity. V dnešní době se můžeme takzvanou módou ulice inspirovat hlavně v ulicích světových metropolí jako je New York, Paříž, Londýn, ale i naše milovaná Praha dělá, co může, aby s nimi udržela krok.

Street style guru

Nebudu vám nic nalhávat, stejně jako módní trendy určují návrháři, i street style má své množství neoficiálních guru. Těmi jsou blogeři, kteří dopomohli k oblibě nemalému počtu věcí, které byste v obchodě za normálních okolností obešli obloukem. Jako příklad mohu uvést hit letošního léta, bílé pantofle, které donedávna nosily jen sestřičky v nemocnici nebo vaše babička. A ruku na srdce, dnes se v nich spokojeně procházíte i vy. Co je zajímavější, tak do takzvaných blogerských nutností nepatří jen oblečení, ale může se jednat třeba i o oblíbené makronky Laudrée nebo voňavou svíčku Diptique.

Na blogu najdete každý den novou vlnu fotek a inspirace. Zdroj: TheCheckChicks.com

Na blogu najdete každý den novou vlnu fotek a inspirace. Zdroj: TheCzechChicks.com

Všechny that one věci na jednom místě

Kdybyste se v tom všem náhodou začínali ztrácet, nápaditá Cecilia Doan založila blog s trefným názvem shit bloggers wear, kam pravidelně přispívá vlastními ilustracemi a lehce provokativními komentáři. Jak sama autorka říká: „Don’t be shy, we’re all guilty“. A je tomu tak, všichni jsme, ať chceme, nebo ne, ovlivněni okolním světem, vlivem blogerů a měnícími se módními trendy. Za těch pár let, co jsem na tomto světě, mě móda naučila jedno – nikdy neříkej nikdy. 

Street style

Shit bloggers wear, zdroj: koláž z originálních ilustrací

Pokud jste tedy letos nedorazili ani na jednu z pražských módních událostí, snad kvůli financím, příští rok přijďte, klidně jenom před fashion tent, to si přece nemůžete nechat ujít.

Zdroj perexové fotografie: koláž z blogů shitbloggerswear a TheBlondieverse (autor fotografii: David, Martinin přítel)

Zmíněné blogy:

theczechchicks.com

theblondieverse.com

shitbloggerswear.tumblr.com

Veronika Tázlerová

Veronika Tázlerová

Studium, káva, móda, jazyky, knihy, cestování, psaní... Co víc říct? Sledujte mě i na instagramu @veronikatazlerova

Zanechte komentář