Výstavy, které na podzim nesmíte propásnout

Design / 15.9.2014

Začíná podzim a spolu s ním spousta zajímavých událostí! 

Pokoje III


Pokoje III
19.-28. září 2014
Cihelná 4, Praha 1

Od 19. do 28. září 2014 probíhá už třetí ročník Pokojů. Jedná se o přehlídku mladých, začínajících architektů a jejich práce. Koncepce je stejná jako v předchozícíh ročnících – každý architekt, popř. architektonické studio, dostane k dispozici jeden volný pokoj a ten musí přetvořit způsobem sobě vlastním. Výstavu organizuje obecně prospěšná společnost Containall a proběhne v nevyužitém paláci v Cihelné ulici na Malé Straně. Více na stránkách občanského stružení Containall.

Pokoje. Zdroj: www.containall.cz

Pokoje. Zdroj: www.containall.cz

This Place

This Place
24. 10. 2014 – 2. 3. 2015
DOX, Poupětova 1, Praha 7
Dospělí – 180 Kč
Děti, senioři, studenti – 90 Kč

Monumentální fotografický projekt This Place vzniká od roku 2009 a již 24. října 2014 bude mít v DOXu svou světovou premiéru. A o co se jedná? Fotograf Frederik Brenner oslovil celkem 11 fotografů, aby spolu s ním zachytili Izrael ze svého vlastního pohledu, což vede k pokládání mnoha kulturně-společenských otázek.

Výstava bude v Praze do března 2015 a poté se přesunuje do Tel Avivu. DOX připravuje v rámci projektu bohatý doprovodný program a společně s výstavou vychází i 13 knih.

Ana Mendieta: Traces / Stopy

Ana Mendieta. Zdroj: www.galerierudolfinum.cz

Ana Mendieta. Zdroj: www.galerierudolfinum.cz


Ana Mendieta: Traces / Stopy
2. 10. 2014 – 4. 1. 2015
Galerie Rudolfinum, Alšovo nábřeží 12, Praha 1
Plné – 140 Kč
Snížené – 90 Kč

Ana Mendieta se narodila na Kubě v roce 1948, ale kvůli kubánské revoluci emigrovala v roce 1961 do USA, kde také v osmdesátých letech zemřela. Vykořenění z jejího domova ji velmi zasáhlo a tuto skutečnost zachycovala fotografiemikrátkými filmy. Snažila se o splynutí s přírodou a o souznění vlastního těla se zemí, používala živelné materiály a často fotila autoportréty. Výstava bude probíhat od 2. října do 4. ledna 2015Galerii Rudolfinum a my se na ni moc těšíme.

Designblok

Designblok
7.-12. 10. 2014
Dospělí – 250 Kč
Studenti – 150 Kč

Pražský Designblok se stává již téměř kultovní záležitostí a těšit se na něj můžete i letos. Designblok probíhá od 7. do 12. října 2014, a to opět ve více pražských budovách. A bude toho opravdu hodně. Letos jsou v nabídce dvě SuperstudiaSuperstudio Evropa v prostorách Grandhotelu Evropa na Václavském náměstí a Superstudio Hra v budově někdejší základní školy v ulici Mikulanská 5.

Openstudio se bude nacházet v renesančním Domě u Minuty na Staroměstském náměstí. Projekty na pomezí umění a designu budou vystavovány v Colloredo-Mansfeldském paláci. Doufáme, že šest dní nám bude na celý Designblok stačit.

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Festival Fotograf

Festival Fotograf 2014
„Vidět a věřit“
1.-31. 10. 2014

V říjnu se na mnoha místech v Praze uskuteční již čtvrtý ročník festivalu Fotograf, letos s podtitulem “Vidět a věřit.” Ústřední myšlenka letošního ročníku je pomyslný prostor za zrcadlem, zkoumání jevů na hranicích lidského vnímání a vědeckého chápání.

Festival Fotograf se řadí mezi jednu z nejprestižnějších fotografických událostí na domácí scéně, jehož cílem je propagace média fotografie a větší začlenění fotografie do uměleckého světa. Informace o všech akcích v rámci festivalu se dozvíte na oficiálních stránkách

Zdroj perexové fotografie: gratisography.com

Justýna Zahradilová

Justýna Zahradilová

Mám ráda umění, dobré filmy, dobré víno a ticho v galeriích.

Zanechte komentář