Acai je pokladem Jižní Ameriky

Na talíři / 9.10.2014

Brazilská kuchyně má plno výborných jídel. Když jsem vyzkoušela acai, šíleně mi zachutnalo a velice rychle jsem si vybudovala závislost – asi jako každý, kdo Brazílii jednou navštíví.

Acai (asají) je nádherným příkladem toho, že co je zdravé, může být také dobré. Je to superpotravina plná antioxidantů. Acai se zpracovává na dřeň, která připomíná zmrzlinu, ovšem neobsahuje mléko. Můžete si přidat různé suroviny navrch, třeba oříšky, ovoce, chantilly, což je krém, který připomíná šlehačku a další dobroty. Říká se mu také černé zlato.

Acai v kombinaci s banánem a oříšky.

Zdroj: Ilona Bartůšková, Generace 21

Acai roste na vysoké palmě rodu Euterpe, plody připomínají černý rybíz a musí se ihned po sklizení zpracovat. Amazonský prales je zkrátka plný pokladů. Pokud acai konzumujete pravidelně, zvýší se vám energie a celkově se budete cítit mnohem lépe. Má například větší množství proteinu než vejce.

Zdroj: CostaPPPR, Wikimedia Commons

Zdroj: CostaPPPR, Wikimedia Commons

V čem je acai prospěšné?

  • obsahuje vitamíny A, B, C a E, magnézium, zinek, kalcium a další minerály
  • zvyšuje metabolismus a imunitu
  • urychluje regeneraci
  • má mnohonásobně více živin a vitamínů než kterékoliv jiné ovoce

Acai je nejlahodnější s dalšími surovinami jako jsou banány nebo oříšky. Ovšem vyplatí se vyzkoušet dřeň jen tak, chuť více vynikne. Acai se prodává také ve formě džusů. V České republice bohužel najdete jenom tabletky či kapky. Tam všechny živiny zůstanou, ale člověk si už tolik nepochutná.

Zdroj: Ilona Bartůšková, Generace 21

Zdroj: Ilona Bartůšková, Generace 21

Perlička na závěr: Brazilci milují kondenzované mléko. A například v Německu ho vůbec neznají. Proto se acai vždy servíruje s kondenzovaným mlékem, případně s medem. A poslední nezbytnou součástí je granola.

Acai mě prostě dostane vždycky do sedmého nebe, miluji ovoce, oříšky, kondenzované mléko, granolu a podle mě snad není možné se acai přejíst. Pokud rádi cestujete, Jižní Amerika je krásná a acai je jedním z mnoha pokladů, které tady na vás čekají.

Zdroj perexové fotografie: Frank Krämer, Wikimedia Commons

Ilona Bartůšková

Zanechte komentář