Kapely, které bychom měli znát, ale neznáme IV.

Hudba Kultura / 8.10.2014

Přestože kapela Please The Trees získala v roce 2013 cenu Anděl v kategorii alternativa, stále se nedostala mezi posluchače tak, jak by si zasloužila. 

Please the trees

Zpěvák kapely Václav Havelka. Zdroj: Alice Muziková

Tříčlenná skupina z Tábora koncertuje již šest let a je nepostradatelnou součástí rockové a alternativní hudební scény v Česku. Frontmanem kapely je zpěvák a kytarista Václav Havelka, který píše všechny texty a též se podílí na skládání písní. Baskytaristou je Míra Syrný a bubeníkem Jan Svačina.

Své poslední album A Forest Affair nahrávala kapela v USA roku 2012 s producentem Jonathanem Burnsidem. Deska je melancholicky laděná, což už slouží jako jistý podpis kapely. Dalším z plusů této skupiny jsou jejich texty – nejsou plytké a neobsahují zbytečná klišé. Velmi osobitý je také styl vystupování. Havelka zachází až do takových extrémů, kdy koncerty končí odhozenou kytarou mezi diváky a následným odchodem, zatímco v reproduktorech zaznívají poslední tóny písně. Please The Trees se opravdu hodně liší od jiných českých kapel a možná právě to láká jejich fanoušky.

V letošním roce Please The Trees vystoupili například v Karlových Varech během filmového festivalu, nechyběli ani na Rock for People a letní koncertování zakončili v Trutnově na Trutnoff Open Air. Kapela natočila zatím jen několik videoklipů, a i to je možná jeden z dalších důvodů, proč o této kapele neslýcháme častěji.

Zdroj perexové fotografie: Marek Fiala

Zdroj videí: Youtube.com

Alice Muziková

Alice Muziková

Sluchátka a knihy jsou neoddělitelnou součástí mých dnů. Všechny tyto radosti prokládám dobrou kávou. Večer podléhám filmům a britskému přízvuku. Život "kavárenského povaleče" si umím patřičně užít!

Zanechte komentář