flow rider, surfování, surf simulátor

FlowRider – revoluční skloubení sportu a zábavy

Sport / 13.9.2014

Autor:

Že jste tento název nikdy neslyšeli? Je to možné. FlowRider je novinka, která jako příbojová vlna zaplavuje svět sportu. A přináší s sebou léto.

Možná jste si přáli vyzkoušet někdy surfování. Možná vás fascinují akrobatické kousky, které předvádějí kluci na prknech všeho druhu. Možná máte rádi adrenalin ve spojení se zábavou. Anebo jen prostě milujete léto a rádi se bavíte s přáteli u vody. Tohle všechno vám nabízí nová atrakce s příznačným názvem FlowRider.

flow rider, surfování, surf simulátor

FlowRider, slunce, holky. Existuje něco víc?

Když nemůže Mohamed k moři, musí moře k Mohamedovi

Flowboarding je nejrychleji rostoucím boardovým sportem současnosti. Ono není divu. Jedná se v podstatě o umělou vlnu pro surfování. Zní to jednoduše? Je to jednoduché. Tato atrakce ale nabízí ve své jednoduchosti obrovské spektrum možností. Od adrenalinu přes opravdu profesionální sport s opakovaným tréninkem až po společenskou zábavu. A to vše v rámci aquaparků, ale například i na palubách zaoceánských lodí anebo samostatně v rámci takzvaných Flowhouse. Nemůžete k moři? Můžete k moři a nejsou vlny? Nevadí, FlowRider funguje pořád. A je to právě ta atmosféra léta na pláži, která tento nový sport provází, a proto je tak na vzestupu.

flow rider, surfování, surf simulátor

FlowRider nabízí zábavu pro všechny věkové kategorie.

Vyřádit se přitom můžete na dvou základních typech, které mají dále několik modifikací. Základním typem FlowRider je rovná vlna. Čerpadla v zařízení ženou vodu stále dokola, takže vytváří na povrchu tenkou vrstvu – ideální pro surfování. Tento model je nejoblíbenější u široké veřejnosti takřka bez omezení věku. Není výjimkou, že vidíte na „rideru“ řádit dědečka s vnukem. Pro náročnější sportovce je pak určen Wawe Oz, který mát tvar půlkruhu a surfování v těchto vlnách už je výrazně náročnější. Blíží se tolik oblíbeným havajským vlnám.

Kam za FlowRiderem?

V Evropě zatím mnoho příležitostí není. V rámci aquaparků najdete tuto atrakci v Německu, Nizozemí, Norsku a Švédsku, pro Čechy bude jistě zajímavá i lokalita v Itálii. Samostatný Flowhouse s kompletním vybavením a zázemím zatím najdete pouze ve Velké Británii. Pokud plánujete cestu, nezapomeňte se zastavit. Stojí to za to. Na první český FlowRider budeme muset ještě chvíli počkat, ale věřme, že to nebude trvat dlouho.

Zdroj fotografií: flowrider.com

Jan Markel

Jan Markel

Chronický ironman s touhou posouvat hranice snění i bdění, fyzických i psychických sil, zarputilý optimista, který věří, že když něco děláte dostatečně dlouho a intenzivně, tak zblbnete, pardon, naučíte se to alespoň na průměrné úrovni. Věří, že lze dokázat cokoliv a s oblibou to dokazuje. Je velmi ješitný, proto často googlí sám sebe. K smrti rád vyplňuje profily nudnými informacemi.

Zanechte komentář