SOUTĚŽ: Zajděte na hru Králíček Divadla Letí

Divadlo Kultura / 6.9.2014

Nechte se nalákat na inscenaci z pera norské dramatičky a zhlédněte příběh jedné dospívající slečny.

Divadlo Letí je nezávislý soubor, který všechny hry uvádí v české či dokonce světové premiéře ve snaze propagovat současnou dramatickou tvorbu. Loni si soubor vybral ke zpracování hru Norky Saary Turunen a českému publiku byla představena hra Králíček. Na jevišti tak můžeme sledoval těžkosti jedné dospívající slečny, která by tak ráda zapadla do světa kolem, ale přesto se jí to jaksi nedaří.

V hlavní roli se představí Pavla Beretová, která za ztvárnění Králíčka získala v anketě portálu i-divadlo 3. místo v kategorii Nejlepší ženský herecký výkon 2013. Ostatně ani inscenace jako celek neunikla hodnotícímu oku kritiků a byla odměněna nominací na Cenu Marka Ravenhilla, což je cena za nejlepší českou divadelní inscenaci nového dramatického textu.

Pavla Beretová se skvěle vciťuje do role neobratné nezkušené ženy, která nedokáže zvládnout jedinou situaci bez maléru a sama do své postavy vnáší okouzlující dívčí naivitu a mnohovrstevnatost, díky níž můžeme v jednu chvíli vidět Králíčka jako rozpustilé děvče, v další Králíčka jako pornohvězdu a v poslední Králíčka jako zabijácký stroj.

Kristina Roháčková, Generace 21

Hra v režii Natálie Deákové je již tradičně uváděna ve Studiu Švandova divadla v Praze, kde ji 17. září 2014 bude moct zhlédnout i jeden z vás společně se svým doprovodem. Pokud tím vyvolením chcete být právě vy, stačí správně odpovědět na naši otázku. My pomocí webu random.org vylosujeme jednoho výherce, který získá dva lístky na hru Králíček.

[contact-form-7 404 "Not Found"]

Své odpovědi posílejte do čtvrtka 11. září 2014 do 22.00. Výherce bude kontaktován a bude vyhlášen na našich facebookových stránkách. Přejeme vám hodně štěstí!

Soutěž již byla ukončena. Výhercem se stal Miroslav Jouza, gratulujeme!

Zdroj perexové fotografie: divadlo-leti.cz (upraveno)

Barbora Švarcová

Barbora Švarcová

Najdete mě nejčastěji s knihou v ruce. Pokud nedržím knihu, snažím se držet tempo své rychlé chůze, protože neustále někam spěchám. Miluju hory v létě, na jaře i na podzim, jízdu na kole, pokud zrovna nemrzne. K přežití zimy mi pomáhají knížky a divadla.

Zanechte komentář