Jsem energická brazilka, která miluje po večerech šít, říká Rachel Pinheiro

Krása a móda / 6.10.2014

Rachel je kreativní kráska z Brazílie žijící v Londýně, kde tvoří, navrhuje a šije čistě pro radost. Její blog o šití dnes inspiruje mnoho dalších. 

dFzBJh2CT6WoZXmDJtr55Ep_-VS4e_0i4DneBAALfog

Rachel má díky své kreativitě mnoho tváří. Zdroj: houseofpinheiro.blogspot.cz

Rachel, mohla by ses našim čtenářům krátce představit?

Jsem rozená Brazilka s názory na všechno a se spoustou energie. Nesnažím se v módě prorazit nebo napomáhat módnímu průmyslu, aby rostl, jen ráda po večerech šiju své módní kreace a šaty. Mou vášní jsou vzory a to, jak barvy ladí s tvary. Ráda si s nimi pohrávám a používám svou tvořivost k navrhování unikátních kousků oblečení.

Rachel je se svým blogem velice populární v Anglii i po světě: The House of Pinheiro

Co tě na začátku inspirovalo k vytvoření blogu o šití?

Začala jsem šít na konci roku 2009 a na začátku roku 2010 jsem byla součástí fóra o šití, kde jsem se inspirovala a následovala rady. Ale tohle fórum již dnes neexistuje. Po roce zkoušení šít jsem se setkala s blogerkami, které úspěšně šijí a mají mnoho příznivců. To mě inspirovalo založit si svůj vlastní blog o šití.

Šití může být neuvěřitelně společenské hobby, při kterém se na internetu podělíte o své zkušenosti a o to, co jste naučili, což je skvělou odměnou!

sally copy

Rachel miluje vzory a jejich kombinace. Zdroj: Sonia P. ilustrace

Kde se inspiruješ?

Vlastně úplně všude – v mé skříni, životním stylu, ale také v tom, co ráda nosím a co bych si chtěla ušít. Mám ráda osobní výzvu, která zdokonalí mé dovednosti a nápady.

Které historické období tě módně inspiruje?

Inspiruje mě moderní doba. Líbí se mi klasické, leč moderní krejčovské umění jako například velký límec u kabátu…

Máš módní ikonu, kterou miluješ?

Obdivuji a miluji mnoho návrhářů, ale mým nejoblíbenějším je Alexandre Herchcovitch. Díky němu jsem objevila módu v sedmi letech, když jsem si šila oblečení na barbíny. Jeho návrhy mi tenkrát přišly  bláznivé, ale dnes už vím, že se jednalo o avantgardní oblečení. Můj první kousek značkového oděvu byl právě od něj. Zamilovala jsem si jeho kolekci z roku 1996. Bylo mi tenkrát 15 let a nosila jsem hodně černé barvy a těžké punkové boty. To bylo ale hlavně proto, že nebylo z čeho moc vybírat pro velikost 41 ženské nohy! Moc si kousků této značky vážím a do dneška je opatruji a nosím jen velice vzácně.

Mnoha lidem se líbí tvůj blog a pravidelně ho navštěvují. Co si myslíš, že se jim na něm nejvíce zamlouvá?

bwLV-5QoAkYsCe0dyLAXB_nz_zpHsiwpqb179k10GAg

Netradiční motivy, které si Rachel vybírá podle toho, co ji zaujme. Zdroj: houseofpinheiro.blogspot.cz

Můj blog existuje již 3 roky a měsíčně se na něj podívá kolem 75ti tisíc lidí. Stejně tak čísla sociálních médií minulý rok prudce vzrostla a myslím si, že je to i díky mému blogu, kde je má internetová přítomnost vysoká. Lidé mají rádi můj přístup k šití, protože šiji to, co se mi líbí a ne to, co šijí ostatní. Také si vybírám netypické vzory a látky. Dále jsou to mé názory, rady a detailní popis procesu šití. Líbí se mi i myšlenka, že se mnou rostou a vyvíjí se v krejčovině jako já.

Jak často bloguješ?

Dvakrát nebo třikrát týdně. Nemám specifické dny nebo hodinu ani blogerský kalendář, protože nepíši proces šití dopředu. Píši ho, když ho právě dělám.

Jak vypadá tvůj normální den?

9zn4PaF2rxOyTygqJRdcjpkDdwAaPMZWP74Vb5z0eDE

Detailní rozvržení návrhu. Zdroj: houseofpinheiro.blogspot.cz

Mimo mou práci se snažím šít co nejvíce. Všechny přípravy se odehrávají v malých dávkách. Připravuji si vše pomalu, kdy jeden večer kreslím střihy, druhý večer si je vystřihnu a ten následující začínám šít. Tento proces mi vyhovuje, protože mám čas odejít a přemýšlet. Nedělám zkrátka všechno najednou. Plánuji hodně dopředu než zasednu k šicímu stroji. Nejdříve si vyberu střih, pak látku a někdy jdu dokoupit doplňky a nakonec se rozhodnu jakou techniku použiji ke zpracování. Někdy celý plán změním, jelikož výsledný oděv musí výborně padnout, což je pro mě velice důležité a beru to na vědomí po celou dobu kreativního procesu.

Jaké značky nosíš kromě svých návrhů? Které bys doporučila?

Mám ráda menší, méně známé skandinávské značky, které se dají sehnat v malých buticích. Jinak kupuji Cos, TopshopMalene Birger. Mám ráda vše se štíhlou siluetou. To si pak mohu pohrávat s tvary, vzory a texturou.

Zdroj perexové fotografie: houseofpinheiro.blogspot.cz

Sonia Pešková

Sonia Pešková

Ilustrátorka, PR a marketing, contributing writer. Miluje vše, co se týká módy a nebojí se zeptat.

Zanechte komentář