Představujeme vám kandidáty na prezidenta: Jana Bobošíková

V obraze / 11.1.2013

Závěr našeho volebního seriálu jsme nechali Janě Bobošíkové. Kandidátce, která byla na chvíli z volby vyřazena.

Vystudovala VŠE, obor ekonomika zahraničního obchodu. Známá je nejen jako politička, ale také jako moderátorka. Na post prezidenta republiky kandidovala již v roce 2008 za KSČM. Ona sama tvrdí, že proto, aby otevřela cestu Václavu Klausovi. Od roku 2009 je předsedkyně strany Suverenita.

Je s podivem, že všichni ti, kteří se mě dnes snaží z obrazovky vygumovat, nedokázali od roku 2004 vytvořit talk show, která by se sledovaností “mé” Sedmičky na Nově alespoň přiblížila. Všichni novináři, kteří do mě kopou nebo mi v době televizní krize pohrdavě dávali najevo, že jsou lepší než já, měli na vytvoření podobně odvážné, sebevědomé, nezávislé a hlavně kvalifikované talk show osm let.

zdroj: bobosikova.cz

Principy volebního programu

Co na Janu Bobošíkovou říká naše redakce?

+ Obdivovala jsem ji jako moderátorku.

+ Sympatická, milá, připravená.

+ Nenechá se jen tak odpálkovat.

– Kam vítr, tam plášť a její názory mi nejsou sympatické.

– Mluví z cesty a její projev na mě působí falešně.

– Říká věci, které bych nechtěla slyšet od naší budoucí prezidentky. Například odůvodnění své kandidatury tím, že když zakládala stranu, tak to dostala vlastně skoro jako příkaz.

Jana Bobošíková rozdělila svůj program na deset klíčových bodů. Najdeme tu slova jako svoboda, demokracie, úcta k historické pravdě, práci či rodině. Její volební program je totožný s program politické strany Suverenita.

Právě slovo suverenita se objevuje hned v prvním bodě. Kromě ochrany kulturního, nerostného, intelektuálního a ekonomického bohatství, do kterého řadí i český jazyk a náboženství, slibuje, že se bude snažit chránit i naši měnu.

Stejně jako ostatní kandidáti, i Jana Bobošíková se bude snažit o vymýcení korupce. Ráda by vytvořila českou banku na podporu rozvoje energetické a dopravní infrastruktury. V programu se věnuje i zemědělcům, a to především v evropských souvislostech, kdy požaduje odstranění nerovných podmínek.

Podporuje tradiční model rodiny. Chce zachovat svobodu internetu a zefektivnit činnost úřadů a soudců.

S hrdostí a noblesou lva, kterého máme ve státním znaku, pojďme zápasit o místo na slunci v globální konkurenci. Potenciál občanů České republiky je obrovský a my máme šanci uspět.

zdroj: bobosikova.cz

Kdo podporuje Janu Bobošíkovou?

Jana Bobošíková se na svých stránkách neohání jmény celebrit, které ji podporují. Koncerty pro její podporu pořádala Helena Vondráčková. A pořád nesmíme zapomenout na ty tisíce lidí, kteří podepsali petici za její kandidaturu.

Milí čtenáři, doufáme, že vám náš seriál pomohl utřídit si myšlenky a snad už máte jasno. Volte dnes či zítra s rozvahou a tak, abyste nelitovali. Největší chybou by však bylo, nechat váš hlas propadnout.

Hodně štěstí!

zdroj perexové fotografie: bobosikova.cz

Alice Jendelová

Alice Jendelová

Jsem holka plná protikladů. Ačkoliv už věkem přes 20, stejně milovnice pohádek, Hello Kitty a hlavně Harryho Pottera. Ačkoliv už ne studentka, stejně sběratelka lepíků, notýsků, zvýrazňovačů a všelijakých dalších roztomilostí a nutností z papírnictví. Ačkoliv milovnice domova a svého klidu, stejně cestovatelka celým srdcem s mnoha cestovatelskými sny. A ačkoliv kuchtička, co mnohokrát něco připálí a zaneřádí celou kuchyň, stejně redaktorka sekce Na talíři. ♥

Zanechte komentář