MBPFW 2014 očima Generace 21

Krása a móda / 4.9.2014

Tak jako loni, i letos se redakce Generace 21 vypraví na pražský fashion weekend.

Budeme bedlivě sledovat každou přehlídku a zúčastníme se doprovodných programů, abychom vám zprostředkovali jedinečný zážitek z této vrcholné módní akce, která letos slibuje další přiblížení ke světové klasice.

Články ze dne předešlého pro vás vždy připravíme následující den v dopoledních hodinách. Přineseme postřehy, zajímavostidojmy z přehlídek – vše speciálně pro vás!

ředitel MBPFW 2014 Lukáš Loskot zdroj: Petra Ficová

Ředitel MBPFW 2014 Lukáš Loskot.
Zdroj: Petra Ficová

MBPFW 2013

I v loňském roce jsme se dostali do hlediště této akce a přinášeli jsme pravidelné reporty:

MBPFW 2013 DEN PRVNÍ: READY TO WEAR (VEČERNÍ PROGRAM)

MBPFW 2013 DEN TŘETÍ: CZECH VS EUROPE (ODPOLEDNÍ PROGRAM)

MBPFW 2013 DEN ČTVRTÝ: FRESH SUNDAY (VEČERNÍ PROGRAM)

Někteří designéři letos potvrzují svou loňskou účast a stávají se tak stálicemi na scéně MBPFW. Patří mezi ně například Kateřina Geislerová, Odivi, Chatty a další.

I tentokrát, jak jsme zmiňovali v našem nedávném článku, bude nedílnou součástí MBPFW nadané studentsvo UMPRUM. Můžeme se těšit kupříkladu na Janu Mikešovou, Terezu Rosalii Kladošovou, Karolínu Juříkovou,  Lay SedlákovouTerezu Ledvinovou.

MBPFW 2014

Proud článků pramenící z letošní akce sahá až do nedávného července, kdy jsme přinesli první ze série informací.

Další pozvánka následovala před pár dny a nyní, do třetice všeho dobrého, přinášíme tento soubor obecných informací včetně ohlédnutí za loňským rokem, abychom již od zítřka mohli začít s rekapitulacemi aktuálních přehlídek na jaro/léto 2015.

Fashion weekend edition showcar zdroj: TZ MBPFW 2014

Fashion weekend edition showcar.
Zdroj: TZ MBPFW 2014

Showcar

Mercedes-Benz připravil limitovanou edici 20 vozů A 180 Fashion Weekend Edition.

TZ MBPFW 2014

A na co se těšíme nejvíc?

Největší česká módní událost je po roce opět tady a já už se nemohu dočkat, co vše letošní ročník přinese. Rozhodně si nenechám ujít Jakuba Polanku – jednu z největších star naší módní scény, velmi se ale těším i na Ivanu Mentlovou a její kolekci pro Pietro Filipi a v neposlední řadě například na CHATTY. Z doprovodného programu rozhodně doporučuji Check Czech Fashion Shake, protože když už se holky z CCF do něčeho pustí, vždy to stojí za to!

editorka sekce Krása Aneta Kuchařová; Generace 21

Mercedes-Benz Prague Fashion Weekend je pro mě velkou událostí, kde se mohu dostat tak blízko české módní tvorbě, jak jen to jde, a načerpat tak mámivou energii aktuálního umění. Moc se těším na přehlídku Dolce Vita Presents: Central Saint Martins, kde bude k vidění výběr modelů z prestižní britské Central Saint Martins – University of the Arts London. Neméně mě pak zajímá tvorba studentů UMPRUM, nové generace českých tvůrců (mezi nimi i má oblíbená Jana Mikešová, která se neobrací zády k tradici a zároveň jí nechybí originalita nutná k úspěchu).

redaktorka sekce Krása,Zuzana Marková; Generace 21

Zdroj perexové fotografie: TZ MBPFW 2014

Zuzana Marková

Zuzana Marková

Studentka se stálou snahou zjistit, kam patří. Zajímá ji móda, filmy i divadlo.

Zanechte komentář