Kam za vojenskými památkami, Milan Plch, Roman Plch

Vydejte se na cestu vojenskou historií

Cestování / 16.9.2014

Autor:

Asi málokdo z nás byť jen tuší, kolik bitev a významných historických událostí se na našem území odehrálo. Světem vojenství a historie vás provede kniha Kam za vojenskými památkami.

Průvodce autorů Milana a Romana Plcha nabízí víc než jen tipy na výlety – poodhrne vám závoj, za kterým leží historie naší země, a dá nahlédnout na místa, kde se psaly dějiny.

Praktičnost nade vše

Kniha plní především úlohu průvodce a nutno říci, že ji plní velmi dobře. Základní struktura je rozdělená podle regionů. Což je velmi funkční – pokud jste například z Jižních Čech, případně do těchto míst plánujete svoji dovolenou, snadno a rychle se zorientujete, kam vyrazit. Každá oblast má v knize předmluvu s informacemi, jakou roli sehrála v historii a proč jsou právě tyto památky důležité. Z čistě informativní roviny se tak průvodce dostává na rovinu hlubší, osobní.

Kam za vojenskými památkami, Milan Plch, Roman Plch

Praktičnost a přehlednost jsou hlavní předností knihy.

V samotném popisu památek lze jen zajásat nad přehledností a celistvostí informací. U každého jednotlivého objektu najdete základní informace, ale i otevírací dobu a kontaktní informace. Když připočteme i popis trasy, jak se na dané místo dostat a cenu vstupného, dostáváte do rukou úplný návod. Jediné, co investujete vy, je váš čas a to, že vyrazíte na cestu.

Průvodce nejen památkami

[one_fourth align=“right“]

Zalíbila se vám kniha? Zakoupit ji můžete v knihkupectví Albatrosmedia!

[/one_fourth]

Další výrazné plus, které kniha přináší, jsou výlety do historie. Nemusíte nikam jezdit. Stačí, když si budete vybírat místo, kam byste se chtěli podívat, a v rámci knihy Kam za vojenskými památkami narazíte na spoustu historických informací. Dozvíte se, kdy na jakém místě proběhla důležitá bitva a s jakým výsledkem. Dozvíte se věci, které vám ve škole neřekli anebo jste je už dávno zapomněli. A už za to tato kniha stojí. Pokud vás zajímá historie, vojenství, anebo jen prostě chcete vyrazit na zajímavá místa na výlet, neměla by ve vaší knihovně chybět.

KAM za vojenskými památkami

Kam za vojenskými památkami

Autor: Milan Plch, Roman Plch
Nakladatelství: CPRESS, 2014
Počet stran: 152; cena 299 Kč
Žánr: tuzemské průvodce
Více informací naleznete na stránkách nakladatele.

Zdroj všech fotografií: Jan Markel, Generace 21 

Jan Markel

Jan Markel

Chronický ironman s touhou posouvat hranice snění i bdění, fyzických i psychických sil, zarputilý optimista, který věří, že když něco děláte dostatečně dlouho a intenzivně, tak zblbnete, pardon, naučíte se to alespoň na průměrné úrovni. Věří, že lze dokázat cokoliv a s oblibou to dokazuje. Je velmi ješitný, proto často googlí sám sebe. K smrti rád vyplňuje profily nudnými informacemi.

Zanechte komentář