Reportáž: Street Food Festival Brno

Na talíři / 7.9.2014

První ročník brněnského Street Food Festivalu je úspěšně za námi. Jaký byl? A jak jsem si ho užila jako prodávající?

V neděli 31. srpna se areál bývalých mrazíren na Masné ulici proměnil v ráj všech foodies, hipsterů, cukrářů, pekařů a kuchařů. Konal se zde totiž první ročník brněnského Street Food Festivalu.

Co je to?

Jak už název napovídá, Street Food Festival je pouliční festival jídla, kterého se může zúčastnit opravdu každý. Poprvé se konal letos v květnu v pražských Holešovicích a navštívilo ho přes pět tisíc lidí. Pro velký úspěch se pořadatelé rozhodli přiblížit street food i brněnským milovníkům jídla. Na festivalu nabízeli své dobroty jak profesionální, tak amatérští kuchaři, bohatý byl také doprovodný program.

Přípravný týden

Jelikož jsem se festivalu účastnila jako prodávající, strávila jsem týden před jeho vypuknutím přípravami. Kromě napečení všech dobrot bylo potřeba vyrobit nápis, vizitky a cenovky, nakoupit suroviny na pečení a spoustu dalších věcí jako ubrousky a tácky, a především – zajistit si vhodný prodejní prostor. K tomu mi posloužily tři stolky a obrovský párty stan pro případ deště.

Všechny dobroty, které jsem na festivalu prezentovala, jsme s rodinou napekli během pátku a soboty. Celkem obsahovalo moje festivalové menu devět položek: sedm sladkých a dvě slané. A co všechno jste na mém stánku mohli ochutnat?

Den D

V neděli 31. srpna v osm hodin ráno jsme s rodinou naložili auto a vyjeli jsme. Na místě činu už bylo živo, účastníci festivalu postupně přijížděli, stavěli a zdobili své stánky, vybalovali jídlo. Přesně v deset hodin, kdy se areál otevřel veřejnosti, jsme měli vše nachystáno a čekali jsme na první návštěvníky.

Jako prodávající jsem bohužel neměla moc času, abych si všechny stánky důkladně prošla. Stihla jsem si dát pouze makronku a quiche od brněnské makronkové královny Republiky. Makronka měla příchuť fialky s rybízem, quiche byl plněný cuketou, anýzem a kozím sýrem. Obojí mi moc chutnalo, a to anýz nemám ráda. Zálusk jsem si dělala ještě na božské čokoládové tartaletky s lesním ovocem od Děvčete u plotny a na „foccaccia burger“ od bistra Castellana, bohužel kolem jedné hodiny, kdy jsem vyrazila na obchůzku, už ani jedno neměli.

Můj stánek Once upon a kitchen.

Můj stánek Once upon a kitchen.

A jak to šlo na stánku mně? Ve tři hodiny odpoledne, tedy po pěti hodinách od začátku akce, jsem měla úplně vyprodáno, takže velký úspěch – a hlavně ještě větší radost!

Hodnocení

Street Food Festival je prostě skvělá akce. Výborné jídlo a pití, milí lidé a příjemná atmosféra, to vše dělá z tohoto festivalu foodie událost léta a skvělé zakončení prázdnin k tomu. Jen mám teď dilema, jestli mám festival příští rok navštívit jako divák a ochutnávač, nebo zase jako kuchtík…

Zdroj perexové fotografie: Street Food Festival

Zdroj fotografií: Silvie Kostovská, Generace 21

Silvie Kostovská

Silvie Kostovská

Studentka bohemistiky a hispanistiky, nelítostný grammar nazi, nenapravitelný shopaholik, kavárenský povaleč, blázen do kultury, vášnivý pisálek s fetiší na očuchávání knížek, Brňák duší, cestovatel tělem a milovník dobrého jídla (zejména sladkého), toť moje maličkost. Na Generaci 21 zastávám post editorky sekce Na talíři. Kromě Generace píšu ještě blog Twenties girl (twentiesgirl.wix.com/twentiesgirl).

Zanechte komentář