I přes komplikace při odjezdu jsme polské hranice překročili, hlásí Martin

Cestování / 2.9.2014

Autor:

Martin a Michal z 4ManGo mají již první kilometry za sebou. Pojďme se společně podívat, jak jejich cesta zatím probíhá!

Celé páteční odpoledne bylo trochu hektické. Nejen kvůli odjezdu, ale hlavně kvůli množství věcí, které bylo potřeba zařídit a které se ještě musí stihnout. Během odpoledne jsme vyrazili nakoupit zásoby na cestu a vydali se do dílny pro Jaryna. Čekalo nás však nemilé překvapení. Hodinu před odjezdem (vzpomínám si na jinou výpravu – asi z toho bude tradice) si Michal sedl do auta, otočil klíčkem a… nic! Jaryn prostě nenastartoval.

4ManGo

Z komplikací před odjezdem se stává tradice.

V tu chvíli jsme začali proklínat náš koupený startérFelicie. Okamžitě šel ven a jeho místo nahradil startér původní. Další otočení klíčkem, bohužel se stejným výsledkem. Takhle se jet nedá! A co kontrola kabelů? Jasně, oxidace je prevít! Pročistit, startér vrátit a další pokus je tady. Jaryn nastartoval. Konečně! Vyrážíme zpět do Dobrušky dolepit poslední samolepky. Hotovo je to do hodiny, ale i tak vyrážíme na cestu až po půl sedmé.

Polská hranice zdolána!

Hranici do Polska jsme překročili v Náchodě v 19:19 hodin a vydali se vstříc samotnému Polsku. A jak jinak než za deště. Lilo fest, ale cesta docela ubíhala. Zabkowice Slaskie – už neprší, sláva! Ve Wroclawi jsme najeli na neplacený úsek dálnice. Krásný, čistý asfalt, žádná díra! Spousta osvětlených úseků, jen ti Poláci jezdí jako gauneři. První základní tábor jsme rozbalili kolem půl dvanácté večer, téměř po sto šedesáti kilometrech u města Prusice.

Hotel to byl prvotřídní, tedy spíše bivak vedle pole s bramborami. Ale i tak to ušlo.

4mango

Hotel luxusní, přespání prvotřídní. Jen nevíme, kolik dáváme hvězdiček?

Sobota 30. srpna – první mezník

Ráno jsme natočili a nafotili pár záběrů rozbité cesty, po které jsme v noci přijeli. Ty krátery po traktorech nebyly v noci vůbec vidět. Nabrali jsme kurz na Poznaň, kterou jsme prosvištěli kolem půl dvanácté. Stále nás udivuje výborná kvalita místních silnic. Jaryn polyká kilometr za kilometrem, až do Trzebina. Zde jsme poprvé tankovali – naše spotřeba není tak strašná – a také jsme měli první závadu. Přestala svítit světla. Naštěstí po naší „odborné opravě“, tedy po výměně pojistky, můžeme pokračovat dál na Slupsk.

4ManGo

První mezníky naší cesty jsou za námi.

Je 18:17 a jen deset kilometrů nás dělí od Leby. Už je to skutečně jen kousek k našemu prvnímu mezníku. Netrvá to dlouho a fotíme se u vjezdu do národního parku. Těšíme se na zítra. To však ještě netušíme, co nás potká ještě během noci. Ale o tom až zase v dalším reportu z cest.

Zdraví vás Martin a Michal

Zdroj všech fotografií: archiv 4ManGo

4ManGo

4ManGo

Jak to vypadá, když se dva grafici vydají na cestu? Přinášíme jejich články přímo z terénu!

Zanechte komentář