Nepropásněte nové seriály, které o prázdninách vyšly!

Film / 7.9.2014

Prázdniny sice skončily, ale zbyla nám po nich spousta nových seriálů. Některé nás zaujaly, některé méně. Který bude ten váš?

Zatímco u nás v Česku se o prázdninách v televizním vysílání spíše podřimuje, opakují se staré řady seriálů a tisíckrát okoukané filmy, Amerika zřejmě nikdy nespí. Ba naopak, v červenci a srpnu nám připravila několik seriálových novinek a my jsme se jim podívali na zoubek.

Satisfaction

Drama

USA, 2014

Premiéra: 17. 7. 2014

Režie: Kevin Bray, J. Miller Tobin

Hrají: Matt Passmore, Stephanie Szostak, Blair Redford

Satisfaction

Co se stane, když se po osmnácti letech manželství vzbudíte a zjistíte, že se sice může zdát, že máte všechno, co si úspěšný muž může přát, ale realita je vlastně úplně jiná? Kde je ta satisfakce, kterou očekáváte? Jak to, že se sebou vlastně nejste až tak spokojený, jak byste podle všech měřítek měl být? Přesně na tyto otázky začne jednou hledat odpovědi čtyřicetiletý finanční poradce Neil Truman (Matt Passmore). Má skvělou práci, krásnou ženu, talentovanou dceru a velkou LCD obrazovku – všechny aspekty dokonalého amerického života.

satisfacton facebook

Zdroj: oficiální facebook seriálu

Neil však začíná cítit, že by rád v životě našel nějaký větší smysl. A začne s tím pěkně po americku (proslovy, velká gesta, rozbíjení věcí…), což ho ze začátku přivede k několika pořádným průšvihům. Nakonec při objevování něčeho hlubšího ve vlastním životě začne objevovat překvapivá fakta o své vlastní rodině a věci se začínají poněkud komplikovat. Seriál je hlubokou sondou do moderního manželského života. Klade otázky, na které si každý divák musí odpovědět sám, a otevírá další vztahová a sexuální témata. Velmi zajímavá odpočinková podívaná.

You’re the Worst

You’re the Worst

Komedie

USA, 2014

Premiéra: 17. 7 2014

Režie: Alex Hardcastle, Jordan Vogt-Roberts

Hrají: Chris Geere, Aya Cash

Na každé svatbě jsou mezi hosty takoví, kteří jsou prostě ti nejhorší, vlastně ani nevíte, proč jste je pozvali, ale jsou tam. A rozhodně se nechovají tak, jak byste si přáli. Vypijí vám alkohol, utahují si z vašeho nastávajícího, ukradnou svatební dary a ve svatebním foťáku nechají sto padesát fotek vlastního přirození. A když se tihle dva „nejhorší“ ještě k tomu dají dohromady, vznikne z toho fakt vtipný seriál.

Roztomilý sarkastický Brit Jimmy (Chris Geere) a hezoučká a potřeštěná Gretchen (Aya Cash) jsou postavy, které si vás získají. Ač je to seriál hlavně o vztazích, rozhodně to není žádná nudná romantika. Zajímavé postavy, vtipné hlášky, vtipné situace. Budete se smát. You’re the Worst je opravdu příjemné seriálové překvapení.

Rush

Rush

Drama

USA, 2014

Premiéra: 17. 7. 2014

Režie: Jonathan Levine

Hrají: Tom Ellis, Sarah Habel, Odette Annable

Když zkřížíte Dextera s Dr. Housem (a možná ještě s Waltrem Whitem) vznikne vám Will Rush, podle všeho nejlepší doktor na planetě, který si v autě vozí operační sál, zásadně operuje v padnoucí košili a upnutých džínech a většinou taky pod vlivem drog. Pracuje pro ty největší padouchy a dostává za to nemalé peníze. Jeho asistentka je tak schopná, že by ji zaměstnal nejspíš i Tony Stark, kdyby neměl Pepper. Rush jezdí v auťáku, šňupe kokain, má každou holku, kterou si usmyslí a celkově je to fakt borec.

Celý seriál se tváří, jako že je to děsná jízda a děsné dobrodružství, všechno vám říká, že by se vám z toho všeho měl tajit dech, ale nic z toho se neděje a vám dochází už po několika Willových průšvizích, že mu to vlastně vůbec nevěříte. Tenhle antihrdina je už tak „anti“, že už mu ani nedržíte palce a jenom si říkáte, že by si vlastně zasloužil, aby ho někdo jednou trochu proplesknul.

Reckless

Krimi, Drama

USA, 2014

Premiéra: 29. 6. 2014

Režie: John Gray

Hrají: Anna Wood, Georgina Haig, Cam Gigandet, Adam Rodriguez

Reckless

Nuda. Průměrná detektivka na pokračování, kterých jsme už viděli stovky. Hlavními postavami jsou právníci Jamie Sawyer (Anna Wood) a Roy Raider (Cam Gigandet), kteří u soudu pracují proti sobě, v soukromém životě se ale velmi přitahují. A to je také asi ta jediná věc, kterou si zapamatujete z celého seriálu.

Zápletkou je průměrný sexuální skandál, který vás nezaujme, spíš si všimnete padnoucího obleku Cama Gigandeta a perfektních vlasů Anny Wood. Ideální „žehlící seriál“ na odpolední program komerční televize.

reckless cbs

Tohle je páreček z Reckless. Zdroj: CBS

The Divide

Krimi, Drama, Thriller

USA, 2014

Premiéra: 16. 7. 2014

Režie: Tony Goldwyn

Hrají: Damon Gupton, Marin Ireland, Joe Anderson

The Divide

Podobně jako Reckless, ani tento seriál nemá čím zaujmout. Zápletka je sice o něco zajímavější, ale jinak seriál nemá nic, kvůli čemu byste se na něj chtěli znovu dívat.

S postavami se neztotožníte, ani si vás nijak nezískají a už vůbec ve vás nevyvolají žádné emoce. Prostě jim to nevěříte. Pusťte si radši The Suits.

the divide 2

Ani partička právníků z The Divide nepřesvědčila. Zdroj: oficiální facebook seriálu

The Strain

The Strain

Drama, Horror

USA, 2014

Premiéra: 13. 7. 2014

Režie: Guillermo del Toro

Předloha: Guillermo del Toro, Chuck Hogan

Hrají: Corey Stoll, Natalie Brown, Kevin Durand, David Bradley

Pokud už máte dost tematiky zombie apokalypsy, ale příšerky a mrtvolky vás baví, můžete zkusit The Strain. Seriál natočený podle knihy Guillerma del Toro a Chucka Hogana o záhadných žížalkách, které mění lidi v zabijácké příšery. Na první pohled to může působit zajímavě, ale při sledování se jenom nestačíte divit, kolik nechutných scén lze nacpat do jednoho dílu. Ani to není moc děsivé – mozky, červíci, zelené příšery, obrovské jazyky (nebo co to vlastně je) – všechno vám to chce nahnat strach, ale vy jen znechuceně koukáte. Rozhodně to není seriál, který si pustíte třeba k obědu.

Jednotlivé díly se vlečou, po první epizodě už nemají spád a děje se v nich strašně málo zajímavého, což vás po chvíli začne pěkně nudit. Kdybych měla na výběr, radši bych sáhla po knize, neboť takovéhle příběhy je lepší si představovat v hlavě než je mít naservírované v seriálu.

Extant

Drama, Sci-fi

USA, 2014

Premiéra: 9. 7. 2014

Režie: Dan Lerner, Adam Arkin

Produkce: Steven Spielberg, Halle Berry

Hrají: Halle Berry, Goran Visnjic, Hiroyuki Sanada, Michael O‘Neill

Extant

Futuristická lahůdka s Halle Berry v hlavní roli. Astronautka Molly Woods (Halle Berry) se po třinácti měsících vrátí ze samostatné mise a zjišťuje, že je těhotná. I když v podstatě nebylo možné, aby otěhotněla sama ve vesmíru, přece jen se na její lodi stalo cosi podivného a Molly se tomu všemu snaží přijít na kloub.

Zajímavá podívaná se záhadnými vedlejšími postavami, které děj vždy otočí nepředvídatelným směrem a nechají diváka napnutého jak strunu.

The Last Ship

The Last Ship

Drama, Sci-fi, Thriller

USA, 2014

Premiéra: 22. 6. 2014

Režie: Jonathan Mostow

Předloha: William Brinkley

Hrají: Rhona Mitra, Adam Baldwin, Eric Dane

Když už science fiction, tak pořádně. Postapokalyptické drama The Last Ship je natočeno na motivy stejnojmenné knihy Williama Brinkleyho a je skutečně na co koukat. Drsní chlapi v uniformách a ještě drsnější vědkyně jsou jedni z mála přeživších na planetě a hledají lék na neznámý virus, který již zahubil osmdesát procent zemské populace.

Charaktery jsou uvěřitelné a děj napínavý. Po skončení jedné epizody budete hned chtít vidět další, protože vás bude zajímat, co se bude dít dál a jak to s naší planetou vlastně dopadne. Seriál určitě nadchne milovníky uniforem, vrtulníků, zbraní, katastrofických filmů, NCIS, Chucka (protože tam hraje Adam Baldwin), Grey’s Anatomy (protože tam hraje Eric Dane), ale hlavně milovníky napínavých příběhů.

Prázdniny už sice končí, ale co je lepšího, než si po škole odpočinout u dobrého seriálu. Na výběr toho není málo, záleží jen na vás, jestli máte raději vesmír, vojáky, záhady, dobrodružství, romantiku nebo jen rádi žehlíte. Ať tak nebo tak, přejeme příjemné sledování.

Zdroj perexové fotografie: koláž ze stránek TV stanic

Karla Melichnová

Zanechte komentářVaše názory