Slender man

Fenomén Slender

Technologie / 23.1.2013

Autor:

Máte rádi strach? Nebo se nebojíte vůbec? Vyzkoušejte si to na simulátoru strachu – hře Slender.

O hře

Jistě jste již někdy slyšeli o hře Slender. Her s postavou Slendermana je poměrně dost. Podle mě nejlepší je však od firmy Parsec Productions, která vydala hned dvě řady. První řada je freeware: Slender: The Eight Pages. Druhá, již placená, se jmenuje Slender: The Arrival.

Ale nyní již k samotné hře. Je to survival hororová hra, která má jednoduchý úkol. Cílem hráče je sesbírat pouhých osm stránek, které jsou rozmístěny na objektech v mapě. Krajina se tvůrcům také povedla – celá hra se odehrává za hluboké noci a v lese. Hráč vidí jen to, na co si posvítí svojí baterkou. V lese občas narazí na auto, betonový tunel, zdi sestavené do kříže a další strašidelné objekty.

Život hráči podstatně komplikuje právě Slenderman. Na této postavě je celá hra založená, což prozrazuje sám název. Slenderman je mužská, velice vysoká postava. Má dlouhé ruce a nohy a strašidelnou tvář bez jakýchkoliv obličejových rysů. No a tato postava se občas zjeví přímo před vámi. Musíte se rychle otočit, protože jinak hra končí a vy jste prohráli. Hráči škodí také jiné faktory. Čím větší počet stránek hráč má, tím těžší je hra a tím lépe vás Slenderman vystopuje. Dále například svítilna. Ta svítí jen určitou dobu- dokud ji nedojdou baterie.

Ukázka ze hry Slender

Ukázka ze hry Slender

Tipy a rady

Hra je samozřejmě těžká, ale s dávkou odvahy a štěstí se dá Slendermanovi uniknout. Na mapě je celkově deset objektů, ale stránka může být jen na osmi z nich. Všímejte si, kudy jste již šli. Mapa má tvar kruhu, proto je lepší obcházet objekty postupně. Uprostřed kruhu je opuštěná dlaždičkovaná stavba, která může být velice zrádná. Rychle dovnitř a rychle ven, zvlášť s velkým počtem stránek. Když zmáčknete tlačítko SHIFT, jdete rychleji. Nedoporučuje se ale mačkat SHIFT zbytečně – Slenderman si vás všimne rychleji. Když máte již 6 stránek, Slenderman je stále za vámi! Proto se s šesti stránkami neotáčejte ani nezastavujte!

Doufám, že vám pár tipů pomohlo a nyní pár slov na závěr: Myslím, že záleží spíše na typu člověka – někdo se leká více, jiný méně. Nicméně pokud víte, že se hry budete bát, doporučuji hrát hru s kamarádem nebo si před hraním pustit nějaké video právě z této hry.

Zdroj obrázků: levelsave.com

Jan Vaniš

Zanechte komentář