Zajímavé weby o fotografii, které byste měli znát

Design / 3.9.2014

Zajímá vás fotografie? Pak určitě navštivte tyto stránky!

Pinterest

www.pinterest.com

Pinterest není vyloženě web o fotografii, nicméně tam mnoho krásných fotek určitě najdete. Je to sociální síť, která je založená na principu sdílení fotek nebo obrázků. Každý uživatel má nástěnku, kam si může “připnout” fotografie, které ho zaujaly.

Pinterest. Zdroj: www.business.pinterest.com

Pinterest. Zdroj: www.business.pinterest.com

AFUK

www.afuk.cz

Afuk je nezisková organizace, která sdružuje fotografy z České republiky, Slovenska, Německa, Polska a Velké Británie. Afuk je zkratka pro slova alternativa, fotografie, umění a kreativita. Na stránkách můžete najít mnoho zajímavých uměleckých fotografií, články od fotografů, rozhovory se zajímavými umělci a pokud se vám aktivita Afuku líbí, můžete je i finančně podpořit.

Fotopátračka

www.fotopatracka.cz

Jste začínající fotografhledáte modelku nebo jen chcete ukázat své fotky? Chcete se zúčastnit zajímavých workshopů nebo chcete své fotky nabídnout někomu dalšímu? Pak je tento český web právě pro vás. Stačí se zaregistrovat!

Zzzzoom

www.zzzzoom.tumblr.com

Zzzzoom je blog na sociální síti Tumblr. V podstatě se jedná o to, že se zde zveřejňují rozhovor s fotografy a odpovědi musí být pouze ve formě sedmi fotek. Otázky jsou vždy stejné a pokud chcete, aby se na blogu objevily i vaše fotky, stačí kliknout na “how to submit” – své fotky odešlete na uvedený mail jako odpovědi na uvedené otázky.

Fotografování.cz

www.fotografovani.cz

České stránky o fotografování. Jde zde více o technickou stránku jako například o úpravy ve Photoshopu, recenze na fotoaparáty, bazardiskuzní fóra. Nachází se zde i fotogalerie, kde můžete nalézt fotky na různá téma.

HONY

www.humansofnewyork.com

Humans of New York (ve zkratce HONY) je blog amerického fotografa Brandona Stantona. Brandon chodí po ulicích New Yorku, fotí obyvatele a ptá se na jejich životní příběhy, které dopíše k fotkám. V současné době cestuje po světě a na blogu se tak objevují fotografie lidí z různých koutů planety. V říjnu 2013 vyšla i kniha Humans of New York se čtyřmi sty fotografií, která slaví velký úspěch po celém světě. Brandonovým počínáním se inspirovalo mnoho fotografů z různých světových měst a zemí, takže v současné době existují i blogy jako Humans of India, Humans of Amsterdam a v neposlední řadě také Humans of Prague.

Video o Brandonovi a jeho práci:

Milujeme fotografii

www.milujemefotografii.cz

Zajímavý server, kde se můžete dozvědět spoustu šikovných tipů a triků, jak udělat svoje fotky zajímavější a naučit se mnoho užitečných informací, například s čím a jak fotit pod vodou nebo jak udělat jídlo na fotkách hezčí na pohled.

Zdroj perexové fotografie: www.unsplash.com

Zdroj videa: www.youtube.com

Justýna Zahradilová

Justýna Zahradilová

Mám ráda umění, dobré filmy, dobré víno a ticho v galeriích.

Zanechte komentářVaše názory

 • Tomas Marik

  Ahoj,

  pridal bych take nove vznikly mujfotomodel.cz,
  principem je podobny FP, s tim rozdile ze je jednoduzsi na pouzivani a vice zameren na vyhledavani modelek a fotografu.

 • Karel

  Ahoj
  od června 2015 funguje Foto – mánie http://www.foto-manie.cz
  Je to deník o fotografování a najdete tam všechno