Jaké trendy přinese letošní podzim?

Krása a móda / 26.9.2014

Co se bude na podzim nosit? My to víme.

New Yorker představil podzimní kolekci. Zdroj: archiv autorky.

New Yorker představil podzimní kolekci. Zdroj: archiv autorky.

Léto ještě ani neskončilo a na nás už se z billboardů usmívá zimní kolekce. Kabátky, šály, rukavice, čepice. To všechno, co máme na dně skříně, se nám stejně připomene. Dny se krátí, po ránu už není takové teplo a prázdniny skončily. I to značí stále rychleji blížící se zimu. To, že je léto definitivně pryč, nemusí znamenat, že podzim bude pochmurný a smutný. Právě naopak. Vnáší do přírody barevnost, zvlášť, když je babí léto. V obchodech se prodávají poslední kousky letního oblečení, aby uvolnily místo těm podzimním. A zimním.

Trendy na podzim 

Kabátek v červené barvě. Zdroj: archiv autorky.

Kabátek v červené barvě. Zdroj: archiv autorky.

Co se oblečení týká, tak novou podzimní (a zimní) kolekci jsem poprvé zaregistrovala uprostřed prázdnin, přišlo s ní C&A. Po prohlédnutí jejich kolekce se na podzim docela těším. U C&A převládají zemité barvy, hlavně hnědá. Hned mě zaujala krásná hnědá kabelka – správná velikost, barva i tvar, co v posledních měsících hledám. V kolekci představili i nádherné boty. V obchodech vládnou také kožešinové vestičky v hnědých barvách, blejzry v zelené barvě a na halenkách a tričkách převládá bílá. Kůže a koženka letos vedou, ať už z nich máte bundu, anebo kalhoty. Pokud nemusíte koženku, natož kůži, nevadí, tento rok patří také džínovině. Džínové košile, kalhoty, bundičky – s nimi neuděláte chybu. Návrháři dále vsadili také na výrazné barvy – královsky modrou či jemně růžovou. Hitem letošního podzimu ale bude pončo. Pončo je velmi praktický kousek, který by podle módních expertů měla mít v šatníku každá žena. Je pohodlné, praktické, hodí se téměř ke všemu a nezáleží na tom, jaký styl vyznáváte či jakou konfekční velikost nosíte. Vybrat si budete moci z různých délek, různých střihů a různých barev. H&M představilo černobílou kolekci, ve které se najdou už i teplejší kousky. Černá, bílá a hnědá zkrátka hrají prim. Populární zůstávají také trenčkoty z loňského roku, hlavně v červené barvě.

Podzimní botky

Jak už jsem několikrát zmínila, podzim se ponese v duchu přírody. A tím se nechali inspirovat i návrháři bot. Boty se prodávají klasicky především v černých a hnědých barvách, kolekci pěkných bot nachystala například firma CCC. Hitem jsou vysoké podpatky – čím vyšší a tenčí,  tím lepší. Boty jsou kožené či koženkové, zahřejí vás tedy i v chladném počasí. Hitem podzimu, který snad nebude až tak chladný, jsou mokasíny. I díky těmto botám budete moct ještě provětrat nohy. Mokasíny se navíc hodí ke všemu – k sukni i ke kalhotám, proto u nás vyhrály. Podzim nám také dopřeje ještě naposled obout lodičky. Mě však naprosto uchvátily boty bez podpatku právě v hnědé barvě.

Uhlově černá a velbloudí hnědá. Hity tohoto podzimu. Zdroj: archiv autorky.

Uhlově černá a velbloudí hnědá. Hity tohoto podzimu. Zdroj: archiv autorky.

Podzimu a podzimní módě zdar!

Zdroj perexové fotografie: archiv autorky

Bára Urbanovská

Bára Urbanovská

Jsem kreativní, ráda píšu, ráda jím, ráda čtu a hodně spím. Mám ráda plavání, pilates, umění a hudbu. Moc ráda fotím a učím se cizí jazyky - angličtinu, ruštinu, němčinu a španělštinu. Nejradši ale mám jazyk český.

Zanechte komentář