Bobo Tea – lahodný nápoj, který pohltil mladé!

Na talíři / 18.11.2012

Slyšeli jste o Bobo Tea (též Bubble Tea)? Nápoj s chutí čaje a mléka, dochucený kuličkami podle vaší chuti. Aneb novinka, co hýbe světem mladých!

Bobo Tea vznikl na počátku roku 1980 v Tchaj-wanu, kdy se místní majitel čajů snažil své nápoje něčím oživit a přidal do nich ovoce, sirup, sušené kandované ovoce a mléko. A právě to se stalo základem nového mléčného čaje, který se o deset let později stal hitem v zemích jihovýchodní Asie. Na podzim roku 2011 začal Bobo Tea pronikat i do České republiky a dnes již můžeme narazit na několik desítek prodejen s tímto nápojem.

Bubble Tea

Bubble Tea v cizině. Zdroj: Wikimedia Commons

Základ Bobo Tea? No přeci kuličky!

Nápoj Bobo Tea může mít hned několik podob, avšak v žádné nesmí chybět důležité kuličky. Může se jednat o mléčný čaj nebo o čaj s ovocnou příchutí, v jiných prodejnách naleznete i čistě zelený či černý. Nikde ovšem nechybí ony kuličky, které z nápoje dělají originál. Na výběr máte z tapiokových kuliček, které se vyrábí z kořenů Manioku, a ze šťavnatých praskacích kuliček, jejichž obal je tvořen z mořské řasy a obsahují ovocnou šťávu podle vaší chuti.

Bobo Tea můžete pít kde chcete a v jakoukoli roční dobu

Většina oblíbených nápojů je studená a dopřávat si je v zimě je za trest. Bobo Tea má v tomto velkou výhodu, jelikož si jej můžete zakoupit i v teplé podobě. A tak v zimě zahřeje a v létě osvěží. Navíc čaj obsahuje mnoho látek prospěšných pro vaše zdraví!

Bubble Tea

I takto může vypadat Bubble Tea, který zakoupíte u nás. Zdroj: Martina Baierová, Generace21.cz

Další výhodou je kelímek, ve kterém se nápoj podává. Po připravení vašeho nápoje se kelímek zataví speciální fólií, kterou si musíte sami propíchnout širokým brčkem, které dostanete v každé prodejně. Díky tomu si Bobo Tea můžete vychutnat v práci, na cestách, nebo si ho dáte do kabelky či batohu a napijete se až doma v klidu. Bobo Tea se nevylije, kuličky se nerozpustí a chuť zůstane.

Martina Baierová

Martina Baierová

Editorka sekce Cestování a šéfredaktorka portálu, která se snaží jít vždy za svým snem. A hlavně se nevzdávat, že jo.

Zanechte komentář