Jaké je foodie v letadle?

Na talíři / 9.9.2014

Při letu do Brazílie jsem letěla celkem 5 letadly. Jídlo bylo někde lepší, někde horší. Rozhodla jsem se s vámi podělit, co na takové dlouhé trase můžete dostat.

První let byl s ČSA z Prahy do Amsterdamu. Trval hodinu a půl a dostali jsme sušenku Trancetto a dle výběru studený a teplý nápoj. Já jsem si dala kávu, kterou jsem na sebe vzápětí vylila, a bílé víno. Jinak jsem se v letadle dočetla, že ČSA nově spolupracují se Zátiší Group. Pokud tedy letíte Business třídou, můžete se těšit třeba na perličku se smetanovou hříbkovou omáčkou.

Becherovka je všude.

Becherovka je všude.

Přestupovala jsem v Amsterdamu, kde mi navazovalo letadlo do Atlanty společnosti Delta Airlines. Když pominu kontrolu, kde jsem málem přišla o všechny nervy, tak byl let úžasný. Ani před 5 lety do New Yorku jsem nezažila takový servis. Začali jsme malou svačinkou – preclíky a oříšky. Po celý let jsme dostávali pravidelnou zásobu pití.

Uvítací svačinka na letu do Atlanty.

Uvítací svačinka na letu do Atlanty.

Následně jsme se dočkali výtečného oběda. Kuřecí maso se zeleninou a rýží, zeleninový salát s dresingem, mini ciabatta s máslem, krekry, sýr a mini brownie. Na letištní stravu to opravdu stálo za to.

Zejména kuře se zeleninou bylo výborné.

Zejména kuře se zeleninou bylo výborné.

Poněvadž let trval 9 hodin, dostali jsme také slanou svačinu. Olivy, krekry, humus a ořechy v čokoládě. Humus nejím, jednou jsem si ho koupila ve Francii k večeři a ve finále skončila hladová, ale olivy byly celkem dobré. Jen asi sté krekry mě už moc nebraly. Zapíjela jsem to vínem. Ano, pokud je možnost, piji víno v letadle. Ono to pak mnohem rychleji utíká.

Příjemné překvapení v podobě oliv.

Příjemné překvapení v podobě oliv.

No a krátce před přistáním jsme dostali kuřecí bagetku a zmrzlinu. Bagetka byla hodně gumová, ale zmrzlina mě dostala. Hlavně mně přišla vhod, poněvadž jsem nutně potřebovala zchladit. A dokonce jí tam poté nabízeli ještě extra. To jsem si odpustila.

Zmrzlina přišla opravdu vhod, osvěžila.

Zmrzlina přišla opravdu vhod, osvěžila.

Následný let z Atlanty do Rio de Janeiro byl také 9 hodin dlouhý, ale byl to noční let. Já jsem si připadala jako kosmonaut po celém dni letištní stravy, tak jsem si večeři s láskou nechala ujít. Ráno jsme dostali podobnou bagetku jako v předchozím letu, ale celkově nic moc.

No a poslední let, již s brazilskými aerolinkami TAM. Let trval necelé 3 hodiny a dostali jsme pití, krekry s taveným sýrem (zlatá Veselá kráva, kterou jsem měla naposledy asi před 10 lety) a ne moc chutnou čokoládovou sušenku.

Někdy je lepší nejíst.

Někdy je lepší nejíst.

Byla jsem ráda, když jsem konečně přistála a nadechla se čerstvého vzduchu. Ale už teď se těším na zpáteční let z Atlanty do Paříže!

Zdroj všech fotografií: Ilona Bartůšková, Generace 21

Ilona Bartůšková

Zanechte komentář