Mercedes-Benz Prague Fashion Weekend 2014 je za dveřmi!

Krása a móda / 30.8.2014

Přinášíme vám lákavý program MBPFW 2014.

Před několika dny vám Generace 21 přinesla informace o hlavních hostech Mercedes-Benz Prague Fashion Weekendu 2014 i plánované charitativní akci, která na pražské dny módy naváže a podpoří tak nadaci Taťány Kuchařové – Krása pomoci.

Liběna Rochová je kurátorkou projektu RED CUT by Aukro, o kterém jsme se zmiňovali v minulém článku. zdroj: TZ MBPFW

Liběna Rochová je kurátorkou projektu RED CUT by Aukro, o kterém jsme se zmiňovali v minulém článku.
zdroj: TZ MBPFW

Nyní přinášíme bližší informace o samotném programu čtyř dní doslova nabitých módou.

Poprvé jako ve světě

Novinka, kterou letošní MBPFW přináší  je pojetí přehlídek, které proběhnou v podobném duchu jako na jiných světových týdnech módy. Představeny totiž budou kolekce pro nadcházející sezonu jaro-léto 2015.

Zahajovací koktejl

Celá čtyřdenní akce bude slavnostně zahájena již ve středu v prostorách hotelu Four Seasons Prague, kde bude odhalena instalace značky Tom Ford, kterou bude možné navštívit po celou dobu trvání MBPFW.

Přehlídky na univerzitní půdě

Od čtvrtka do neděle nastane čas přehlídek, které se tentokrát odehrají na půdě Právnické fakulty Univerzity Karlovy. Vidět budete moci kolekci Ivany Mentlové pro tuzemskou značku Pietro Filipi, Martiny Špetlové, která v současné době žije i tvoří v Londýně, cenami ověnčeného Jakuba Polanky, ale i mnoha dalších mladých nadějných návrhářů.

Tváří letošního MBPFW je úspěšná modelka Jana Knauerová. zdroj: TZ MBPFW

Tváří letošního MBPFW je úspěšná modelka Jana Knauerová.
zdroj: TZ MBPFW

Doprovodné akce

Na programu ale nejsou pouze módní přehlídky. Kupříkladu ve čtvrtek se můžete těšit na Shamballa Jewels Party by Carollinum a v pátek jste zváni na Blue Paper párty, kde se v roli DJ představí host MBPFW Rick Genest (alias Zombie Boy).

Ani tím ale program pražského týdne módy nekončí. V prostorách Fox Gallery na vás bude čekat výstava s názvem „Spirit are you there?“, na Právnické fakultě Univerzity Karlovy proběhne premiéra projektu Local Icons a v pátek budete mít možnost posnídat s Mirem Sabem.

To vše a ještě mnohem víc nabízí letošní Mercedes-Benz Prague Fashion Weekend, jež si nenechá ujít ani Generace 21, která se, letos již tradičně, chystá přinášet z celé akce reportáže. Buďte u toho s námi!

Zdroj perexové fotografie: TZ MBPFW

Zuzana Marková

Zuzana Marková

Studentka se stálou snahou zjistit, kam patří. Zajímá ji móda, filmy i divadlo.

Zanechte komentář