U2 vydají už letos novou desku

Hudba Kultura / 30.8.2014

Autor:

Nového alba se již brzy dočkají fanoušci legendární irské rockové kapely U2. V pořadí již třináctá studiová nahrávka by měla vyjít ještě před koncem tohoto roku.

Původně měl nový materiál spatřit světlo světa až příští rok, aby muzikanti, v čele se zpěvákem Bono Voxem, získali více času pro práci. Situace se však má jinak. „Vždy jsme říkali, že album očekáváme tento rok,” řekl pro americký hudební časopis Rolling Stone mluvčí kapely. Podle kolumbijské a venezuelské pobočky vydavatelství Universal Music by se tak mělo stát už v září, jak hudební společnosti uvedly na svých profilech na Twitteru.

Nová deska, jejíž oficiální název ani obal zatím nejsou známy, naváže na komerčně poměrně neúspěšné No Line on the Horizon, které vyšlo v roce 2009. Původně mělo nové CD vyjít pod názvem Songs of Ascent a mělo obsahovat skladby nahrané spolu s písněmi z předchozího alba. Z tohoto plánu však sešlo a vydání se tak odložilo až do letošního roku.

U2 je jednou z nejúspěšnějších světových kapel. Doposud vyhráli dvacet dva cen Grammy, v roce 2005 byli uvedeni do Rockenrolové síně slávy a časopis Rolling Stone je zařadil na dvaadvacáté místo stovky nejlepších umělců všech dob.

Zdroj perexové fotografie: wikipedia.org

Zdroj videa: youtube.com

Libor Mališ

Libor Mališ

Student žurnalistiky a anglické filologie na Univerzitě Palackého v Olomouci, klávesák ve skupině Neutral, milovník dobré literatury, filmu, hudby všeho druhu a fanoušek Arsenal FC.

Zanechte komentář