Ozdobte si své nehty

Krása a móda / 19.9.2014

Přinášíme barevné variace, kterými si můžete své nehty vyzdobit!

Máte stejně jako já doma arzenál laků na nehty a ráda byste si své nehty ozdobila nejen jednou barvou? Pojďte s námi zkusit galaktické, batikované anebo například ombre nehty. Většinu pomůcek na vytvoření takovýchto nehtů najdete doma. Jen pro představu – potřebovat budete párátka, lepící pásku, potravinovou fólii či obyčejnou houbičku na nádobí. Já například mám moc ráda jednobarevné nehty, nalakované nějakou výraznější barvou – královsky modrou, fialovou, růžovou, ale už dlouho obdivuji ženy, které si dokáží na nehtech vytvořit různé ornamenty a efekty pomocí různých barev.

Swimming-pool efekt, zdroj fotografie: archiv autorky.

Swimming-pool efekt, zdroj fotografie: archiv autorky.

Bazénový efekt

Nedávno jsem vyzkoušela swimming-pool efekt. I počasí přímo vybízelo k tomu, abych vyzkoušela něco veselého s letními barvičkami. Na swimming-pool efekt budete potřebovat dva lakypotravinovou fólii. Pokud chceme zachovat slovíčko swimming, je dobré si vybrat laky v odstínech modré. Já si vybrala obyčejnou modroumentolově zelenou. Nejprve nehty natřete dvěma vrstvami mentolově zelené a nechte ji zaschnout. Potom na nehty naneste ještě jednu vrstvu modré. Ta ale nesmí zaschnout. Poté si vezmete kousek potravinové folie, kterou trochu pomačkáte v dlani a posléze budete poklepávat do vrchního laku. Tím se vytvoří swimming-pool efekt. Když navíc vyberete opravdu dobré bazénové barvy,  nehty budou vypadat krásně. Je ale pravda, že tento efekt můžete vyzkoušet ve všelijakých barvách. Kamarádka si vybrala béžový odstín, na který nanesla smaragdově zelený lak a i tato variace vypadala krásně.

Vesmír 

Galaktické nehty na mě velmi zapůsobily. K jejich vytvoření potřebujete hned několik lakůtmavě modrý nebo černý, zlatý, bílý, fialovýrůžový, královsky modrý a lak se třpytkami. Dále pak houbičku – já použila houbičku na nádobí, která má pro nás důležitou bublinkovou strukturu. Nejprve nehty nalakujte tmavě modrým nebo černým lakem a nechte zaschnout. Já nedám dopustit na laky od Rimmelu, konkrétně 60 seconds. S tímto lakem jsem měla podklad za chvilinku suchý. Pak stačí na houbičku nanést bílou, růžovou, fialovou, zlatou, královsky modrou a pomalu vklepávat do černého podkladu. Tím vytvoříte mlhovinu. Laku by na houbičce nemělo být moc. A nakonec vše přetřete lakem se třpytkami.

Vesmírné nehty, zdroj fotografie: archiv autorky.

Vesmírné nehty, zdroj fotografie: archiv autorky.

Batika

Ze všeho nejvíc mě ale nadchly tzv. batikované nehty. Zkoušela jsem je několikrát a záleží vždycky na hodně faktorech – chce to trpělivost, čas. Ale pokud se vám povede je vytvořit, budete nadšené. Na batikované nehty potřebujete minimálně tři laky, jeden výrazný, druhý něžný světlý a třetí temný. I díky barvám totiž vznikne nejkrásnější vzor. Je dobré si prsty namazat krémem, nehty ale vynechejte (lak pak nepůjde dobře nanést). Abyste si neušpinila kůži okolo nehtů, můžete ji zalepit lepící páskou. Dále budete potřebovat misku s vlažnou vodoušpejli. Nejlepší je použít laky novější, neboť ty starší mají tendence padat na dno vody. Kouzlo batiky spočívá v tom, že do vody budete střídavě kapat laky, dokud se nevytvoří barevné kruhy. Ty pak pomocí špejle opatrně vytvarujete do příslušného tvaru. Pak celou plochou nehtu ponoříte do vody s laky a hned zase vytáhnete. Odlakovačem odstraníte přebytečný lak na prstech.

Tip: Jako podkladový lak můžete použít lak bílé barvy, doporučuji bílý lak Gabriela Salvete určený pro francouzskou manikúru.

Ombre nejen ve vlasech

Ombre je stále populární. Od vlasů jsme postupně přešli k různě barevnému ombre a dostalo se i na nehty. Tady stačí dva laky podobného odstínu a houbička na makeup. Nejprve nehty natřete prvním lakem a nechte pořádně zaschnout. Potom natřete houbičku druhým lakem a přiložte ho na konec nehtu. Ombre efekt vypadá moc dobře na delších nehtech, ale pokud máte nehty krátké, určitě to nevadí. Abyste docílila toho, že přechod mezi laky nebude vidět, několikrát nehty (byť nejsou suché), přetřete bezbarvým lakem.

Noviny na nehtech? Proč ne. Zdroj fotografie: archiv autorky.

Noviny na nehtech? Proč ne. Zdroj fotografie: archiv autorky.

Já například nedávno vyzkoušela novinové nehty. Nalakovala jsem si je bílým podkladem, počkala, až zaschne a pak si na odličovací tampon nalila trochu lihu, na který jsem přitiskla noviny. Následně jsem noviny přitiskla k nehtu a text  či obrázek se obtiskl. Vypadalo to velmi zajímavě. Jde jen o to popustit uzdu své fantazii. Nemusíte utrácet horentní sumy za manikúru, zajímavých nehtů dosáhnete sama v pohodlí domova. Buďte kreativní a zkoušejte nové věci, nové barvy.

 Zdroj perexové fotografie: archiv autorky

Bára Urbanovská

Bára Urbanovská

Jsem kreativní, ráda píšu, ráda jím, ráda čtu a hodně spím. Mám ráda plavání, pilates, umění a hudbu. Moc ráda fotím a učím se cizí jazyky - angličtinu, ruštinu, němčinu a španělštinu. Nejradši ale mám jazyk český.

Zanechte komentář