5 NEJ aplikací na úpravu fotek

Design / 26.9.2014

Staňte se profesionálem v úpravě fotek a vtiskněte jim trochu života!

Dnešní mobilní telefony nabízí takové široké spektrum funkcí a možností, že jsou schopny strčit digitální fotoaparáty do kapsy. Ačkoliv bývají fotky z telefonu už samy o sobě kvalitní a krásné, někdy je třeba jim dodat trochu šmrncu. Vyzkoušeli jsme pro vás několik aplikací na úpravu fotek pro telefony s Androidem a pokusili jsme se vybrat těch 5 nejlepších! I když má každý člověk jiné nároky na úpravu fotek, našli jsme takové aplikace, které minimálně stojí za odzkoušení! A co je na tom nejlepší – všechny jsou zdarma ke stažení.

PICSART

PicsArt – Photo Studio
Autor: PicsArt
Vývojář: PicsArt

Tahle aplikace je stvořená přesně pro ty, kteří si rádi s úpravou fotek hrají a zaměřují se na úpravu detailů namísto jednotného celku. Libovolně si můžete upravit fotky jednotlivě, vytvořit si koláž nebo si sami na fotku něco napsat, nakreslit nebo ji polepit samolepkami. Aplikace nabízí nepřeberné množství filtrů, které jsou zdarma a doslova berou dech. Máte možnost vyzkoušet jak klasické změny barevných schémat, tak i umělecké filtry, pop art, deformace fotky tahem prstu, korekce červených očí, zamaskování nedokonalosti pleti a podobně. Musíme uznat, že ačkoliv je aplikace zdarma, má velice slušné provedení a spoustu možností, díky kterým fotky upravíte komplexně, nejenom, že je „ozdobíte“.

Tato multifunkční aplikace vám vyhoví v mnoha směrech. Zdroj: play.google.com

Tato multifunkční aplikace vám vyhoví v mnoha směrech. Zdroj: play.google.com

LIDOW

Photo Editor by Lidow
Autor: Photo Group
Vývojář: Caesar App

Vzhledem a funkčností se aplikace jistojistě řadí mezi ty lepší v této kategorii. Upravit fotku v této aplikaci můžete zcela komplexně. K dispozici máte klasické úpravy barev, stínů, jasu či kontrastu a intenzita dané funkce se dá jednoduše nastavit kolečkem. Velké množství neobyčejných světelných efektů, filtrů a textur je možno využít zdarma a buďte si jistí, že je z čeho vybírat! Vzhled aplikace je jednoduchý a příjemný, nemůže se vám stát, že si s něčím nebudete vědět rady.

V tolika světelných efektech se doslava ztratíte! Zdroj: play.google.com

V tolika světelných efektech se doslava ztratíte! Zdroj: play.google.com

COLOR SPRINKLE

Color Sprinkle – Splash Effect
Autor: Android Pixels
Vývojář: Android Pixels

Sotva tuto aplikaci spustíte, rozveselí vás na úvodní stránce pán s parukou klauna, která mění svou neonově ostrou barvu. Vámi vybraná fotka se okamžitě převede do černobílého módu a můžete začít prstem vybarvovat místa, která chcete zvýraznit. Nechybí ani nabídka filtrů v různorodé paletě barev od neonových po klasické. Jediné, co by se dalo vytknout, je, že filtry nejsou pojmenovány, což člověku moc neusnadní hledání toho oblíbeného. Ovládání je velice snadné a upravené fotky mají svěží a originální nádech.

Oživte černobílou fotku pouhým tahem prstem. Zdroj: play.google.com

Oživte černobílou fotku pouhým tahem prstu. Zdroj: play.google.com

INSTA BOKEH

Insta bokeh effect
Autor: Caesar
Vývojář: Caesar App

Aplikace má pouze jedno využití a tím jsou neonové transparentní efekty. Ale v jednoduchosti je síla a efekty jsou kvalitní a vkusné. Základ tvoří přibližně 15 bezplatných světelných efektů a pokračuje to dalšími, které se dají bez poplatků jednoduchým kliknutím stáhnout, aniž by vás aplikace složitě nasměrovala na internet. Poměr viditelnosti efektu na fotce se dá manuálně nastavit, což je také velké plus.

Nechejte prozářit každý detail vaší fotografie. Zdroj: play.google.com

Nechejte prozářit každý detail vaší fotografie. Zdroj: play.google.com

BLENDPIC

BlendPic:Blend photo
Autor: riki
Vývojář: Caesar App

Pro fanoušky barevných hipsterských či jiných originálních motivů je tahle aplikace jasnou volbou k oživení fotografií. Transparentní šablony si můžete vybrat z nabídky aplikace, nebo si nahrát svou vlastní z galerie a upravit si ji k obrazu svému. Můžete pohodlně přepínat mezi efekty a měnit si jejich barevné odstíny. Komplexní úpravu fotky v této aplikaci nehledejte, ale jako originální oživení pomocí světelných efektů tato aplikace dokáže výborně a efektně posloužit.

S originálními motivy se jistojistě odlišíte od ostatních. Zdroj: play.google.com

S originálními motivy se jistojistě odlišíte od ostatních. Zdroj: play.google.com

Zdroj perexové fotografie: pixabay.com

Anna Kovárová

Anna Kovárová

S láskou pro design jsem se narodila, ale lásku ke psaní ve mně vzbudila Generace 21. Jsem ráda, že jsem našla zalíbení v tom co dělám :-)

Zanechte komentářVaše názory

  • Jirka

    Sorry ale tvrdit, že mobil strčí do kapsy kvalitou fotek byť jen kompakt je jak tvrdit, že Fabia je lepší jak BMW.
    Už z principu velikosti čipu, kterému nepomůže ani 50MPx, použité optice s malými, málo světelnými a většinou plastovými čočkami a digi-zoomem nemúže tohle konkurovat ani mému letitému Olympusu C-220zoom, který má sice jen 2MPx ale kresbu objektivu 100x lepší, než jakýkoli mobil.
    Nemám nic proti focení mobilem, sám to taky dělám, ale tvrdit, že se rovná nebo je lepší jak klasickej fotoaparát je absolutní nesmysl. Proto Vás žádám, nekažte si jinak celkem povedený článek takovými zcestnými informacemi matoucími nezasvěcené. Děkuji.