Veřejně přístupný bylinkový ráj

Na talíři / 31.8.2014

Bazalka nikdy nepřežije déle než ½ roku. Slimáci si na jahodách smlsnou dříve než vy. Z máty se stala neproniknutelná džungle. Pokud je vám alespoň jedna z vět důvěrně známá, je tento článek přesně pro vás.

Běžný problém pěstitelů-kazisvětů jako jsem já. Bazalka koupená před měsícem v supermarketu mi dává jasně najevo, jak moc je u mě nespokojená a rozhodla se přejít k radikálnímu řešení. I přesto, že se ji snažím pilným zaléváním zachránit, nedá se přemluvit a uhyne na přelití. Nevděčnice. Jako kdyby toto martyrium chtěla dopřát své sestře z obchoďáku, pro kterou si budu muset v nejbližší době zajít.

Bylinková zeď (východní Londýn)

Kdykoliv. Kdokoliv. Každý je vítán.

Kdykoliv. Kdokoliv. Každý je vítán. /zdroj: cct-seecity.com

V takovém Londýně se uvažovalo nad tím, že pěstitelům-zabijákům zakáží jakýkoliv kontakt s rostlinami pod hrozbou fyzické újmy.  Díky bohu za konzervativce a za to, že Anglie je plná lidí se skvělými inovativními nápady. Řeč je o Caroline Walker, Michael SmithPaul Griffiths z ekologické organizace Wick Lane-based Growing Concerns, která se zabývá pěstováním a šířením zeleně. Tato trojice společně s několika dobrovolníky vytvořila 20 metrů dlouhé svislé pásy zaskládané pytli, které jsou plné směsi hlíny a hnojiva. Celá tato zeď je určena pro pěstování nejrůznějších bylinek a zeleniny.

Caroline: „ Doufáme, že každý – jak místní, tak návštěvníci – si to dokáže užít. Je jedno, jestli si udělá fotografii, bude přemýšlet, že by si to mohl udělat na zahradě také nebo si jen vezme hrstku tymiánu do omelety.“

Výstavba projektu v roce 2012. / zdroj: cct-seecity.com

Výstavba projektu v roce 2012. / zdroj: cct-seecity.com

Hlavní myšlenkou celého tohoto projektu je, že každý, kdo nemá místo na pěstování bylinek na vaření nebo jen nedokáže udržet bazalku při životě, sem může kdykoliv přijít a natrhat si čerstvé bylinky do polévky nebo omáčky, aniž by za to musel něco zaplatit. Jedinou podmínkou je vyžadování vzájemné loajálnosti mezi rostlinkami a návštěvníky.

Pokud tedy někdy zavítáte do Londýna, určitě si nenechte tento skvost ujít. Najdete jej ve východním Londýně u Viktoriina parku, nejstaršího veřejného parku v hlavním městě, podél Hertford Union kanálu.

B&Q zahrada

Místo k objevování nových chutí. / zdroj: shootgardening.co.uk

Místo k objevování nových chutí. / zdroj: shootgardening.co.uk

Nejvyšší zahrada vůbec byla vytvořená designery Laurie Chetwood a Patrick Collins jako součást každoročního květinového festivalu RHS Chelsea Flower Show. Ovšem primárním významem tohoto díla je, že Londýňané by měli pěstovat a produkovat jídlo, dokud to půjde, jelikož se odhaduje, že pokud dodávky surovin do Londýna ustanou, budou obyvatelé za pouhé 4 dny bez jídla. Zahrada se zaměřuje na podporu jednotlivců a komunit v rozvoji nových lokálních a udržitelných potravin, které z trhu začaly mizet a snaží se učinit kladný posunživotním prostředí zvýšením městské zeleně.

Všechno na 9 metrů vysoké soběstačné zahradě je jedlé a je podporováno svým vlastním zavlažovacím systémem, který zahrnuje kompostování, získávání dešťové vody a její uchování, termální komín, fotovoltaické panely a větrné turbíny.

Moderní styl zahrady zláká i kuchařské antitalenty. / zdroj: shootgardening.co.uk

Moderní styl zahrady zláká i kuchařské antitalenty. / zdroj: callawaygardentours.blogspot.cz

Po celou dobu tato okrasná zahrada ukazuje svou rozmanitost jedlých rostlin včetně rostlin s jedlými oddenky, listy, květy, plody a semeny. Listy jsou důležitým prvkem i při kompostování. Ne všechny rostliny si ale můžou dopřávat květenství. Bylinky jsou zde pěstovány zejména kvůli svým aromatům.  Zkrátka a dobře, na této špičkově vybavené zahradě naleznete všechno, na co si vzpomenete. Od zeleniny přes jedlé květiny až po zástupy bylinek. Neodolatelné.

Ocenili byste takovýto projekt v České republice?

Zdroj perexové fotografie: koláž z použitých fotografií  (upravila Kristýna Šopfová, Generace 21) + Flickr.com ( Matt Brown)

 

Kristýna Šopfová

Kristýna Šopfová

Věčný snílek, částečná workoholička a absolutní milovnice jídla.

Zanechte komentář