Nad šaty z dílny Elie Saab se vám pozastaví dech!

Krása a móda / 1.10.2014

Když se řekne večerní róba, tak si jistě představujete něco výjimečného. Značka Elie Saab splňuje tuto představu a ještě mnohem více…

Elie Saab je návrhář, který pochází z Libanonu a již od věku devíti let se zajímal o navrhování šatů, šicí techniky a trávil hodně času navrhováním a šitím šatů pro své sestry. Sám se naučil kreslit návrhy a poté je zrealizovat po svém. Unikátní talent se v něm zrodil již v dětství a s přibývajícími léty jen sílí, což je vidět i v kolekci na tento podzim a zimu. Celebrity jeho honosné róby na červeném koberci milují a kdo nosí jeho Haute Couture, je opravdu výjimečný, protože šaty, které má na sobě, jsou jen jedny na světě. Ready to Wear kolekce, tedy konfekce, je také šitá s neuvěřitelnou preciznostísmyslem pro detail, kdy Saab myslí ve svých návrzích především na ženskou siluetu. Pohled na jeho tvorbu rozveselí a inspiruje každou ženskou duši.

a

Zdroj: eliesaab.com

Haute Couture – vysoká krejčovina pro podzim a zimu 2015

Na podzim a zimu se Elie Saab inspiroval tlumenými barvami s příměsí široké škály odstínů krystalů, skla a kovu. Modelky se procházely mezi křišťálovými lustry, kde se jejich šaty třpytily ještě o to více a některé róby se podobaly samotným delikátním lustrům. Vysoký luxus byl znatelný z každé róby a i místním divákům se na chvilku pozastavil dech. Duhové přechody nebo jen dva odstíny mísící se v jeden byly hlavním znakem této kolekce. Jednotlivé na míru ušité a vypasované šaty padly modelkám jako ulité a propracovanost materiálů byla neuvěřitelná. Kilometry ručně vyšívaných krajek, miliony perliček, krystalů a nespočet korálků zdobily ty nejluxusnější látky. I sněhové královně či víle Amálce by se zatajil dech.

Zdroj: eliesaab.com

Zdroj: eliesaab.com

Šaty se zabarvily od odstínů modrého nebe po západ slunce, kdy noc vytváří tmavě modréšedé barvy. Růžové tóny přecházející v rudou barvu a po té ve zlatou jako by vystihovaly čas adventní. Záplava materiálů jako je hedvábný žoržet nebo krepové plisé, tyl, organza a krajka vytvořila atmosféru více jak slavnostní, skoro kouzelnou. Černá barva po té vstoupila po barevných přechodech a vnesla vážnost do tváří i atmosféry. Čistě bílá házející odstíny krémové a béžové přinesla zpět éteričnost a pocit nalezení dokonalých svatebních šatů.

Rafinovanost střihů a průstřihů s kombinací vrstvení a transparence zvítězila nad minimalismem. Zimní počasí zajisté nemá šanci při kožešinových doplňcích nebo netradičních kapsách na večerních róbách.

ElieSaab-FW1415-12

Podzimní květinový vzor. Zdroj: eliesaab.com

Ready to wear – konfekce na podzim a zimu 2015

Netradiční teplé i studené tóny podzimu byly hlavním znakem celé konfekční kolekce. Barvy látek evokovaly vůni svařeného vína, chuť zelených oliv nebo poslední květy fialek. Celé outfity byly sladěny v jednom tónu, a to v hlubších či světlejších odstínech. Hlavním prvkem, který okamžitě upoutá, je klasická ženská silueta alá přesýpací hodiny, která je jen lehce oděna do výborně střiženého oděvu s mnoha malými, ale důležitými detaily. Stejně barevně sladěné kožešinové peleríny, límce na kabátech či šály předurčovaly trend kožešin na zimu ve stále podobných barevných tónech.  Luxus přímo čpěl z kvalitních materiálů, které jsou teplejší a těžší na zimní sezónu. Sofistikovanosti přidává i ombré barevný přechod na šatech a samozřejmě také na kabelkách-psaníčkách.

Zdroj: eliesaab.com

Zdroj: eliesaab.com

Úzké pásky s kovovou sponou, semišové kotníkové lodičky, viditelné kovové zipy, kapsy na šatech, samet, plynulý barevný přechod, grafické kovové šperky, kožešina, kápě, rozparky, květinové vzory na tmavém podkladě, odhalená záda, dlouhé rukávy, hluboký výstřih do V nebo kulatý výstřih, olivově zelená, barva červeného vína, čokoládově hnědá, tmavě fialová až černá a ty samé barvy vyšité miliony flitry na večerních šatech. To vše přinesla nová kolekce jedinečného návrháře Elie Saab.

Zdroj perexové fotografie: eliesaab.com

Sonia Pešková

Sonia Pešková

Ilustrátorka, PR a marketing, contributing writer. Miluje vše, co se týká módy a nebojí se zeptat.

Zanechte komentář