5 potravin, které nemusí být nejčerstvější

Na talíři / 15.9.2014

Ano, není nad čerstvé potraviny. Ovšem najde se pár surovin, které zdaleka nemají dohráno, když se na nich najde pár vad. Jaké to jsou?

Jedna stránka je, že byste měli jíst pouze čerstvé potraviny. Druhá stránka je taková, že byste měli eliminovat odpady. Já se přiznám, že mám tendenci hned vše vyhazovat, pokud se objeví nějaká chyba. Vylévám zbytek kávy, banány mám ráda víc zelené než hnědé, mrkev oškrábu jak se mi zamane a zbytek vyhodím. Jak se k tomu můžete postavit?

Z banánů se dají vykouzlit jak moučníky, tak smoothies.

Hnědé banány

Mimochodem, úplně zelené banány také není zrovna nejlepší jíst, protože pak má tělo problémy s trávením. Ovšem na takový banánový koláč není nic lepšího než právě hnědé banány. Nebo banánový koktejl, který mi maminka dělala, když jsem byla malá. Někdy dostanu chuť, vezmu do ruky tyčový mixér, mléko, pár lžiček jogurtu, med a banán a mám úžasný koktejl.

Zbytky sýrů

Ano, se špetkou nivy, cheddaru, eidamu se dají vykouzlit divy. Sýrové dipy jsou úžasné. Pro mě je nesmrtelnou kombinací sýrový dip, pečivo, olivy, prosciutto a bílé víno k tomu. Dip je celkem jednoduchý, smícháte lučinu, pár lžic zakysané smetany, česnek, nastrouhané sýry a osolíte a opepříte. Výborné. A můžete vymýšlet další dipy, třeba ke steakům jsou vynikající.

Ke steakům se sýrové dipy krásně hodí.

Ke steakům se sýrové dipy krásně hodí.

Nemusíte vyhazovat půlku zeleniny.

Nemusíte vyhazovat půlku zeleniny.

Zeleninové stonky

Kupujete mrkev, ale zelenou nať vyhazujete. Nebo listy u fenyklu. Stonky od kadeřavé kapusty a ředkviček vám také poslouží. Můžete je dát například do polévky, případně je jíst jen tak. Nic špatného na nich být nemůže, tak proč je nezpracovat jinak než vyhozením do koše.

Zbylá káva

To se mi stává neustále. Udělám si ve french pressu kávu a pravidelně mi nějaká zbyde. Udělejte si třeba zmrzlinový pohár. Dejte do misky kopečky vanilkové zmrzliny, v kastrolku rozehřejte kousek čokolády a přilijte kávu a výsledným topingem polijte zmrzlinu.

A mletou kávu také využívám. Je to totiž perfektní peeling jak na tělo, tak na obličej. Díky kofeinu bude pleť krásně vypnutá a bude zářit. Zkuste to. Jen je potom třeba umýt celou koupelnu.

Tuk ze slaniny

Nebo s prosciutta. Vždycky jsem to vyhazovala. Ovšem pokud smažíte něco na pánvi, můžete tyto plátky přidat do jídla a tím pádem dodáte chuť slaniny nebo prosciutta, které je aromaticky výrazné. Lze ho přidat i do míchaných vajíček.

Podobné využití má i mnoho dalších potravin. Není od věci trochu změnit přístup a vyzkoušet zpracovat i něco jiného. Třeba budete výsledkem mile překvapeni.

Zdroj fotografií: Ilona Bartůšková, Generace 21

Zdroj perexové fotografie: MigGroningen, Wikimedia Commons

Ilona Bartůšková

Zanechte komentář