Amy Lee vydala debutové album. Jedná se o soundtrack s příchutí války

Hudba Kultura / 25.8.2014

Více než desetileté působení v hudebním průmyslu, které má americká zpěvačka ze skupiny Evanescence za sebou, pokračuje sólovým debutem s názvem Aftermath. 

Skladby jsou odrazem k filmu War Story a zpěvačka na desce pracovala celý letošní rok. Lee si také v mezičase stačila založit rodinu. 28. července se jí totiž narodil syn Jack, kterého má společně s manželem Joshem Hartzlerem. Za několik dní poté oznámila Aftermath, hudební album, na kterém spolupracovala s violoncellistou Davem Eggarem a dalšími hudebníky.

Co se týče charakteru filmu, umělkyně ho popisuje jako velmi temný, protože není jen o válce, ale především o jejích následcích. „Je pojmenovaný War Story, ale nikdy v něm neuvidíte žádnou válku“ popsala strukturu filmu Amy Lee v rozhovoru pro hudební magazín Rolling Stones, a dodává, že polovina písní z jejího alba ve filmu ani nezazní. Přesto ale chce, aby posluchači její tvorbu poslouchali a přitom ji dokázali vnímat.

Soundtrack je složen z deseti písní, přičemž singlem Push the Button celé album startuje a končí nostalgickou tečkou zvanou After.

Zdroj perexové fotografie: commons.wikimedia.com, Silvio Tanaka

Zdroj videa: Youtube.com

Nikola Halmová

Nikola Halmová

Inspiraci nehledám v sobě, ale v lidech kolem mě a v hudbě. Energii zase čerpám z přírody, kterou se mohu proběhnout. A za deštivých dnů není nic lepšího, než si udělat kafe a začít cokoliv psát :) "Kdo chce pochopit hudbu, nepotřebuje ani tak sluch, jako srdce" Jiří Mahen

Zanechte komentář