Řízky z kvítí aneb Vaříme podle Herbáře

Na talíři / 26.8.2014

A protože je v módě kulinářská i felčarská moudrost našich babiček, prababiček a jejich babiček, přicházíme s recenzí seriálové kuchařky Vaříme podle Herbáře od Lindy Rybové a a Kateřiny Winterové.

Může se vám zdát jako další televizní senzace, která čistě náhodou vznikla v době, kdy všichni chtějí všechno, co je bio, domácí a zdravé, a dost možná nejste daleko od pravdy. ALE přes to všechno objevíte věci, které rozhodně nemohl vymyslet nikdo jiný než prapraprababičky. A když je ochutnáte? Televizní lákadlo či nikoliv – to už je putýnka. Zkrátka a dobře, koupě téhle kuchařky, bylinkového herbáře, guru zdravého životního stylu, podomácku vyrobené kosmetiky a medicín, bude jednou z nejlepších věcí, co se vám letos v téhle sféře přihodí.

Jak sami vidíte, vyjmenovat všechny oblasti, kterým se knížka věnuje, tvoří dost nepřehlednou a dlouhou větu, takže její klady raději shrnu v bodech.

10x must have

1. Historie bylinářství 

herbář

Jestli si na Herbáři něčeho cením, je to široký záběr na úplně všechno kolem bylinek – od historie přes průvodce pojmy a krásně malovaný herbáři až po samotné recepty na všechno, co vás napadne.

Nikdy jsem nebyla velkým fanouškem bylinek jinde než v jídle, ale faktem je, že léčitelství a bylinkářství je staré jak lidstvo samo a vyléčilo nejeden neduh, nemluvě o náboženských rituálech a psychoaktivách či bylinných likérech – jestli se chcete dozvědět víc, nepřeskakujte úvod, jak je jistě častým zvykem, a zopakujte si trochu té historie a přírodovědy – budete překvapeni, co všechno už (nebo ještě) nevíte.

 2. Agar, kastilské mýdlo, očkování jogurtu, sirob či vinný kámen

Nevíte? Dočtete se v Herbáři – slovník pojmů prababiček a jejich nekonečné moudrosti je další dobrá věc, která vás tu potká.

3. Jídlo jako lék

dd

To zní dobře ne? Jednoduché recepty a tipy na zdravé vaření z bylinek, dýní, bezu, domácí fauny a tak dále a tak dále…

Znáte, jak je v sezóně všude mraky dýní – ve slevách v obchodě, od babiček, maminek a známých – a to tolik, že vám dýňová polévka teče i ušima a nemůžete oranžovou ani vidět? Stejně tak hodně jako dýní je v Herbáři i receptů na jejich zpracování – omáčky, muffiny, masové kuličky s pečenou dýní, drobenkový koláč s dýní – prostě dýně všude, kam se podíváte.

4. Kouzlo květů, listů a domácí kosmetiky

Spojení „kouzlo květů“ ve mně evokuje šamany a primitivní kultury, se slovem primitivní se zde naštěstí pojí jen slovo návody na super skvělou kosmetiku, která je domácí, zdravá, čistá a voňavá. Slova jako domácí parfém z měsíčku, levandule a šalvěje či kopřivový šampon zní jako něco, „co chceš“.

5. Štíhlá kapitola

Tak na to všichni vždy a všude slyšíme. Co se mi líbí, je to, že nejde jen o hubnutí, ale i o dobré trávení a celkovou harmonii. Kapitola se věnuje i půstům, což je mimochodem skvělá věc, kterou jsme si od našich předků k naší velké smůle neosvojili. Pokud se necítíte na půst, zkuste alespoň třídenní jahodovou očistnou kůru.

6. „Meducínky“

Kuřecí vývarBylinné bonbony na bolest v krku a bylinková péče při chřipce jak od babičky. Brusinky, jitrocel, černý jeřáb či kroupová polévka – už když to čtete, cítíte se zdravější. Najdete tu recepty na všechny možné neduhy od chřipky, špatného metabolismu a špatné imunity (té se věnuje celá kapitola a zní to nejen zdravě, ale zatraceně chutně) až po kašlík a rýmičku. A co je podle mě z téhle kapitoly rozhodně nejlepší? Silný kuřecí vývar s vínem, medem, mátou a citronem!

7. Mmm… müsli?

KapustaOsobně jsem zastánce domácího müsli – to kupované je drahé, je ho málo a co se do kalorií a výživnosti týče, není ani dietní, ani dobré. Tady najdete skvělý recept na müsli tyčinky, kterou jsou jako rychlý zdroj energie nenahraditelné. Další super věcí je kapusta – vím, že většina populace žije v permanentním hejtu na kapustu (nedej bože růžičkovou), ale zkuste si dát kapustovou polévku se slaninou podle paní Pražákové a dáte jí zelenou.

8. Spokojená domácnost

V čem to vězí? Jde převážně o úklid, ale bez chemie! Zbavíte se špíny, molů, hmyzu ještě si k tomu něco upečete a údajně pak budete neskonale šťastní. Kdyby náhodou ke štěstí nestačil žádný z ostatních receptů na mýdla či levandulové sušenky, Svatojánská ořechovka z vodky, cukru a ořechů určitě rozjasní vaše tváře.

9. Pohyb! Pohyb!

Na kosti kostival, bezinky na nervy, losos na krevní oběh a vápník z domácího jogurtu – s klidem se dá říct, že bez toho prostě nemůžete žít. Skvělé a praktické recepty na domácí tvaroh nebo třeba křenový ocet jako lék na všechny bolesti na těle i na duši. Pro nezbedné děti či nešikovné nebo jen rozlámané dospělé je tu kostivalová mast na pohmožděniny a bolavá záda.

kostival

10. Babi, dědo…

Poslední kapitola patří dědečkům a babičkám. To je myslím fér, když všechna tahle moudrost pochází od nich. Udělejte jim radost a nechte je zavzpomínat na mládí a uvařte jim pohankovou kaši, kopřivovou sekanou, nebo je obdarujte kaštanovou mastí na křečové žíly, popřípadě je překvapte nějakou dobrotou na pevné nervy, jako je mrkvový dortík s bylinkami či lokše s mákem.

Na závěr

Po tom, co se Herbář dostal do rukou mým rodičům, rozproudila se horlivá debata na téma kosmatice – otec se ofrňoval jako nikdy předtím a máma vzpomínala, jak ho dřív připravovala, ale kvůli tátovi jednoduše nemůže, protože smaženou kytku rezolutně odmítá. Abych je rozsoudila, rozhodla jsem se kosmatice připravit. Na konci bylo skóre 2:1 (hádám, že otcův negativní postoj byl jen velký naschvál) a co se týče ženského publika, řízky chudých zvítězily na plné čáře – nuže, tady máte recept na malou ochutnávku z kuchařky:

Kosmatice

Kosmatice

Suroviny:

  • 120 g hladké mouky
  • 250 ml mléka
  • 2 vejce
  • květy bezu černého
  • 250 ml oleje
  • sůl, popřípadě med na sladkou verzi

Postup: Vše kromě květů a oleje smíchejte a vyrobte si těstíčko jako na řízky. Rozpalte olej na pánvi a květy bezu chytněte za stopku, ponořte do těsta a dejte osmažit na pánev. Nůžkami odstřihněte stopku a osmažte z obou stran. Servírujte se salátem z čerstvé zeleniny.

Kolem a kolem

Herbář je jednoznačně super – krásná grafika, originální, vkusné a chutné recepty, spoustu věcí, které jste fakt netušili – tak se vraťte ke kořenům, sežeňte si Herbář, kopu bylinek a směle do toho. Autorky všechno podávají hravě, s nadsázkou, doplňují knihu o vtipné glosy a rozhovory a celá kniha působí krásně svěže.

Kateřina: „Víš, jak se třeba říká, že ženy byly vždy sběračky a muži lovci? Tak jsem si vybavovala sebe jako sběračku. Co seš ty? Lovkyně?“

Linda: „Rozhodně jsem za celou doby vždy sesbírala víc zeleniny a kytek, než jsem zabila zvířat. Jednou jsem se úpěnlivě snažila chytit bažanta, ale nepovedlo se mi to. Pak jsme po něm celá rodina házeli mikiny a bažant vždycky upláchnul. Takže já jsem sběrač, co touží lovit, ale moc mu to nejde.“

Herbář

Knihu poskytlo k recenzi KNIHCENTRUM.cz a je možno si ji koupit přímo v e-shopu.

logo_knihcentrum_bilypodklad

Zdroj fotografií: fotografie z knihy Vaříme podle herbáře (fotografové: Adam Holý a Martin Tryščuk) Magdaléna Simonová, Generace 21

Magdaléna Simonová

Magdaléna Simonová

Jednoduše miluju jídlo - za plotnou i za stolem a chci tyhle požitky sdílet s okolím. Když nejím a nevařím, studuju sociologii na UK, píšu o hudbě a pracuju v mediálním výzkumu.

Zanechte komentář