SEX TAPE: Cameron Diaz se bude šířit celým internetem

Film Kultura / 22.8.2014

Režisér Jake Kasdan sáhl po své ověřené dvojici Cameron Diaz vs. Jason Segel. Pobaví nás tak jako v předchozí Bad Teacher (2011)?

Sex Tape můžete s přehledem zařadit  mezi řadu provinčních, notoricky známých ztřeštěných komedií bez jakékoliv vyšší ambice než jen pobavit běžného filmového diváka. Na tom není nic špatného, pokud je to provedeno vkusně, svěže a především s humorem. To, jak se zdá, je však v posledních letech paradoxně tím skutečným kumštem a výzvou, s níž se ne každý režisér umí s grácií vypořádat. Jake Kasdan patří mezi tvůrce, kteří si vyloženě libují v komediálním žánru, tudíž by to v tomto případě mohla být trefa do černého. Jenže film má hned několik aspektů, díky nimž výsledek nenaplňuje ani to málo, co by měl.

Manželská dvojice Jay (Jason Segel) a Annie (Cameron Diaz). Zdroj: Falcon

Manželská dvojice Jay (Jason Segel) a Annie (Cameron Diaz). Zdroj: Falcon

iPad odstartuje manželské řádění

SEX TAPE

komedie

USA, 2014, 95 min

Režie: Jake Kasdan

Hrají: Cameron Diaz, Jason Segel, Rob Corddry, Ellie Kemper a další

Byly tu nepříliš povedené komedie, které se zaobíraly druhou mízou (Sexy 40, 2009), nečekaným otěhotněním (Zbouchnutá, 2007), (Záložní plán, 2010) či jednoduše vztahovou a zároveň životní krizí (Čtyřicítka na krku, 2012), přičemž tentokrát se  film veze v podobném nádechu, zahrnuje podobné aspekty s tím, že především se tu po celou dobu hlavní aktéři snaží znovuobnovit jiskru ve svém manželství.

Spokojená rodinná idylka při snídani. (Zdroj: Falcon)

Spokojená rodinná idylka při snídani. Zdroj: Falcon

Hlavních rolí, manželského páru, se ujali Cameron Diaz společně s  populárním hercem, představitel Marshalla z HIMYM, Jasonem Segelem. Jay (Segel) a Annie (Diaz) se poznali na vysoké, přičemž  jejich vzájemná chemie – především ta sexuální –  byla jako na začátku skoro každého vztahu stoprocentní. Jenže o deset let a dvě děti později by jejich vztah přeci jen potřeboval poněkud okořenit. Aby tedy obnovili svoji dávno ztracenou vášeň, rozhodnou se natočit svoji domácí „sex tape“, na které během nepřerušeného tříhodinového natáčecího maratonu vyzkoušejí všechny pozice z kámasútry.

Tenhle nápad má však háček, jelikož dvojice posléze zjistí, že jejich intimní nahrávka už není pouze soukromá, nýbrž putuje díky funkcím super appláckého iCloudu do všech zařízení jejich příbuzných, kteří ji tak mohou díky sdílení také zhlédnout. Tím startuje bláznivá honba za zničením tohoto kompromitujícího materiálu, jelikož si manželé moc dobře uvědomují, že stačí jediné kliknutí a budou obnaženi před celým světem – a to doslova. Takže krom toho, že si všichni uživatelé Apple výrobků po zhlédnutí téhle komedie v cuku letu překontrolují soukromí u svého iCloud účtu, odreagují se zároveň třeba i u téhle nenáročné letní podívané.

Jay a Annie společně s rodinnými přáteli při honbě za dopadením jejich videa. (Zdroj: Falcon)

Jay a Annie společně s rodinnými přáteli při honbě za dopadením jejich videa. Zdroj: Falcon

Reklama na Apple a dál?

Co se týče námětu a scénáře, chopil se ho tentokrát částečně dokonce sám Segel. Jenže bohužel vyjímaje pár scén, při kterých se skutečně zasmějete, se po zbytek celého filmu víceméně budete nudit. Buďto se zde střídají tolio omílaná časem prověřená klišé, nebo celek působí jednoduše jako skrytá reklama na Apple, což jako ústřední motiv se mi zdá málo. Ani stále skvěle vypadající Diaz tentokrát diváka nepotěší, jelikož poloha řádné matky bloggerky a následně doma vztekajícího se diblíka nepřináší nic nového. Ve Zkažené úče měla aspoň sama o sobě větší šmrnc.

Odstranění jednoho videa jak se zdá není až  taková legrace.. (Zdroj: Falcon)

Odstranění jednoho videa, jak se zdá, není až taková legrace. Zdroj: Falcon

Na druhou stranu nebýt ústřední dvojice, snímek by byl již kompletně nezáživný, poněvadž vedlejší postavy jsou absolutně nezapamatovatelné a až na pár bonmotů pouze vyplňují sekvence, kdy zrovna není znovu a znovu proklamováno šíření videa přes iCloud. Přitom zde dokonce hraje i poměrně oblíbený komik Jack Black (Škola ro(c)ku, 2003), jehož part porno bosse a zároveň rozvážného guru, který má patent snad na veškerá manželská úskalí, nezní úplně beznadějně. Ve výsledku se to však nijak výrazně neodráží.

Kdybych tedy měla vše na závěr shrnout, jednalo se u mě bohužel spíše o zklamání a to vím, že u podobných filmů musí být člověk přeci jen shovívavý, jelikož se samozřejmě nejedná o sortu snímků, jako třeba geniální Grandhotel Budapešť Wesse Andersona. Za mě tedy v podobné kategorii letos rozhodně spíše uspělo 22 Jump Street. Sice také nepřináší nic extra nového, ale každopádně je tu mnohem více vtípků, intertextuálních vsuvek a především si zde tvůrci dělají chvilkami humor sami ze sebe a v neposlední řadě i z fungování celého pop filmového průmyslu. To u Sex Tape zcela chybí.

Takže pokud máte chuť na něco skutečně nenáročného, na Sex Tape si zajděte. Avšak mějte se na pozoru, film jednoduše shrnuje stará dobrá věta: „Neurazí, ale bohužel ani nenadchne.“

Zdroj perexové fotografie: Falcon

Zdroj videa: YouTube

Anna Nižňanská

Anna Nižňanská

Studentka Architektury a zároveň Filmových a divadelních věd (ano,žiju v autobuse a ve vlaku). Rodilý Dejvičák, neurotik, milující cestování a objevování nových kaváren a míst. Autistický morous, kterýho od mala uklidňuje film, umění a předevšim dorty, pač jak víme, jsou dobrý na nervy! Pakliže mám naplněnej panděr, myslim, že jsem i poměrně snesitelnej "companěro"! Amen.

Zanechte komentář