ostrava

Přijďte zažít Ostravu z jiné perspektivy

Cestování / 22.8.2014

Pod hlavičkou události Ostrava v barvách noci bude koncem prázdnin ostravská radnice otevřena i po setmění.

Letní prázdniny se blíží ke svému konci a ať už jste je strávili kdekoli, jakkoli a s kýmkoli, je třeba smířit se s tím, že už zbývá jen několik málo dní a pak bude třeba zase naskočit do běžného rytmu. Nicméně stále je tu ještě těch několik posledních dní, během kterých se můžete s létem rozloučit. A je už jen na vás, zda to bude rozloučení důstojné nebo ve velkém stylu. Skvělou závěrečnou tečkou může být například návštěva nevšedního místa nebo události, na kterou budete vzpomínat ještě na podzim.

ostrava radnice

Radniční věž je stejně jako jiné významné a zajímavé budovy v noci nasvícena. Zdroj: Wikimedia Commons, Jan Valach

Ostrava v barvách noci

Takovým nevšedním zážitkem, který vám uvízne v paměti, může být třeba událost Ostrava v barvách noci, kterou přichystal Ostravský informační servis. Poslední srpnovou sobotu, tj. 30. srpna, bude vyhlídková věž ostravské Nové radnice zpřístupněna návštěvníkům až do 23 hodin. Událost je reakcí na časté dotazy návštěvníků věže, kteří touží po možnosti spatřit Ostravu z výšky a navíc oděnou v hávu noci. Na konci srpna by díky zkracujícím se dnům a prodloužené otvírací době věže měly být příznivé podmínky k netradičnímu pohledu na nejzajímavější ostravské objekty. Vstupné během události bude stejné jako na běžnou prohlídku. Dospělí zaplatí 50 Kč a děti, studenti a senioři o deset korun méně.

Zážitek i ve dne

Vyhlídková věž Nové radnice je jedním z nejnavštěvovanějších turistických cílů v Ostravě. Statisticky navštíví během roku vyhlídku až 45 tisíc lidí. To, co dělá věž výjimečnou, je její výška. Jedná se o nejvyšší radniční věž v republice. Celkově má věž 82,6 metrů, vás však výtah vyveze do výšky 72 metrů, kde se nachází vyhlídková trasa. Odtud pak máte výhled nejen na celou Ostravu, ale za příznivého počasí i na okolní pohoří Jeseníky a Beskydy, na nedaleké Opavsko a dokonce i do hraniční oblasti s Polskem.

Vyhlídková věž Nové radnice v Ostravě
Pokud noční vyhlídku z nějakého důvodu nestihnete, nemusíte zoufat. Věž je návštěvníkům otevřena denně od 9 do 19 hodin, pouze v zimních měsících, tj. od prosince do února, je otvírací doba zkrácena do 17 hodin.

Tip Generace 21: Ostravské okolí Severní Moravy stojí rozhodně za návštěvu. 

Pokud na radniční vyhlídku 30. srpna zavítáte, zažijete něco ojedinělého a stejně jako při denní návštěvě budete pravděpodobně překvapeni, co všechno uvidíte. Kromě průmyslových areálu má totiž Ostrava na svou rozlohu poměrně hodně kostelů a jiných zajímavých budov a nečekaně velké množství zelených ploch. Tak přijďte a přesvědčte se!

Zdroj perexové fotografie: facebook.com, Vyhlídková věž Nové radnice/New City Hall Viewing Tower 

Alžběta Holková

Alžběta Holková

Nevím přesně co chci, ale jdu si za tím :-) Jakékoliv dotazy a připomínky mi můžete sdělit buď prostřednictvím komentářů nebo na alzbeta.holkova@generace21.cz .

Zanechte komentář