Nejzajímavější letní přestupy v basketbalové NBA

Sport / 22.8.2014

O tom, že letošní přestupové okno v NBA bylo a zdá se, že ještě bude zajímavé, netřeba pochybovat. Pojďme se podívat na nejzajímavější přestupy.

Pokud se bavíme o zajímavých přestupech, nelze nezmínit letní comeback LeBrona Jamese. Největší hvězda zámořské ligy se po čtyřletém angažmá v Miami vrací zpět do rodného Clevelandu. Právě překvapivé rozhodnutí devětadvacetiletého forwarda způsobilo obrovskou vlnu spekulací, kdo Kavalíry dále posílí. Jako první potvrzená posila přišel do Ohia Mike Miller, Jamesův spoluhráč z předchozí štace. Velmi živě se také v souvislosti s Clevelandem debatuje o dalším skvělém trojkaři Rayu Allenovi a Kevinu Loveovi.

Rozehrávač Lin posílí Lakers

Pokud po návratu Jamese pasují sázkové kanceláře do role největšího favorita právě Cleveland, jejich rival z města andělů Los Angeles Lakers má zcela jiné starosti. Zapomenout na loňskou nevydařenou sezonu by jim měl pomoct  Jeremy Lin, letní akvizice přicházející z Houstonu. Ze stejného mužstva odchází také Chandler Parsons, který bude v následujícím roku hájit barvy Dallasu.

Bývalý spoluhráči Jeremy Lin a Chandler Parsons. Zdroj: Wikimedia commons, autor: thepanamerican

Bývalí spoluhráči Jeremy Lin a Chandler Parsons. Zdroj: Wikimedia Commons, thepanamerican

Matador NBA Vince Carter podepsal na svůj věk nezvykle dlouhou smlouvu s novým zaměstnavatelem z Memphisu. Posílil i tým Portlandu, jehož řady od příští sezony rozšíří podkošový hráč Chris Caman. Od týmu Trail Blazers však můžeme očekávat, že v posledních týdnech přestupového období bude velmi aktivní, jelikož jejich lídr, Paul George, se ošklivě zranil při přípravě amerických basketbalistů na mistrovství světa a to, že by se objevil na palubovce v následujícím ročníku, lze označit za velmi nepravděpodobné.

Anthony zůstává v New Yorku

Působiště změnil také španělský veterán Pau Gasol, jenž bude nyní oblékat dres Chicaga. Kdo však dres nezměnil, a to ani po výrazném oslabení týmu, jsou Dwyane Wade a Chris Bosh. Miami tak udrželo alespoň dva hráče z velké trojky. Smlouvu prodloužili také veteráni Dirk Nowitzki a Tim Duncan. Velkého přilepšení se dostalo také Carmelu Anthonymu, který prodloužil smlouvu s New Yorkem na pět let, při nichž si přijde na 129 milionů dolarů. Odpověď na otázku, za jak dlouho si takové peníze vydělá průměrný Čech, by byla asi velmi stručná. Nikdy.

Zdroj perexové fotografie: Wikimedia Commons, SieBot

Lubomír Řepa

Zanechte komentář