Taylor Swift oznámila vydání nového alba. Vyjde na podzim

Hudba Kultura / 19.8.2014

Americká zpěvačka Taylor Swift (24) včera při příležitosti celosvětového živého přenosu přes server Yahoo! oznámila vydání nového alba. Představila i první singl.

Nová, v pořadí již pátá deska se bude jmenovat 1989 a její vydání je naplánováno na 27. října. Název alba vychází z roku, kdy se Taylor Swift narodila, ale vybrán byl také kvůli popu pozdních osmdesátých let, který prý hudbu na albu ovlivnil. Zpěvačka se nechala slyšet, že půjde o její oficiálně první ryze popové album. Až dosud byla Swift totiž řazena v kategorii country, za kterou obdržela i několik cen Grammy. Spolu s oznámením nového alba, představila zpěvačka i první singl Shake It Off, na kterém s ní spolupracovali hudební producenti Max Martin a Shellback. Ti už se v minulosti podíleli na písních 22 či We Are Never Getting Back Together.

„Na novém albu jsem pracovala dva roky,” uvedla zpěvačka během pondělního živého přenosu. „Ráda na albech pracuji dva roky, protože myslím, že za tu dobu máte dostatek času na růst a změnu. Je to pro mě tak trochu přerod,” dodala. Album 1989 je již k dispozici pro předobjednání skrze oficiální stránky a ke každé fyzické kopii CD je přibaleno také několik imitací polaroidových fotografií.

Zdroj perexové fotografie: wikimedia.commons

Zdroj videa: Youtube.com

Michael Švarc

Michael Švarc

Jsem bývalý student muzikálového herectví na Konzervatoři Jaroslava Ježka v Praze. V současnosti studuji Vyšší odbornou školu publicistiky. V Generaci21 zastávám post editora hudební sekce.

Zanechte komentář