nude look, přirozený vzhled, make-up, pleť

Krok za krokem k nahému líčení

Krása a móda / 12.1.2013

Nahé líčení bývá paradoxně velkým uměním. Správně by mělo navodit dojem, že vlastně nic na svém obličeji nemáte a ta krása je přirozená!

Možná už jste v časopisech četli pojem „nude look“. Českým ekvivalentem může být nahé líčení. Chápejte ho doslova. Pokožka totiž skutečně vypadá, jakoby na ní vizážisté nezanechali ani stopu. A přitom je všechno úplně jinak!

Nahé líčení vyžaduje zručnost a cit. Je třeba vnímat odstíny barev a přizpůsobovat je pleti. Toto líčení je totiž o tónech a jemných nuancích mezi barvami, které zvolíte na oči, tváře i rty. Výsledkem nude looku by měl být nevtíravý dojem dokonalé pleti. A teď už se pojďme podívat, jak na to!

Hydratujte

Ještě, než začnete na svůj obličej nanášet krém, odličte ho od nečistot (naučte se použít vatový ubrousek s odličovací vodou před každým líčením) a natřete lehkou vrstvou hydratačního krému. Díky podkladu se vám na obličeji nebudou dělat šupinky a make-up krásně přilne.

TIP: K tomuto účelu se nehodí mastné krémy. Ty si nechejte na večer. Vaše pleť vám ráno poděkuje svou sametovou hebkostí.

krém, hydratace, pokožka

Hydratujte pokožku.
zdroj: photl.com

Naneste make-up

Kosmetickým pravidlem číslo jedna je správný odstín. Barva vaší pleti musí s odstínem make-upu dokonale souznít. Musí být jeho druhá kůže, protože jedině tak můžete svědomitě hrát roli „krásná jsem se narodila, to není pouhý klam“. Proto radíme, abyste si nikdy nezkoušela make-up na zápěstí, ale přímo na obličej. Odstíny obou částí těla jsou totiž rozdílné. Samotné nanášení make-upu by mělo být založené hlavně na čistotě. Ať už čistotě provedení, tak vašich nástrojů, které k roztírání používáte. Vystačíte si s prsty? Před každým líčením si je umyjte mýdlem pod horkou vodou. Zabráníte tak nečistotám, které by mohly na vašem obličeji ulpět a nadělat neplechu. Stejně tak štětce na make-up pravidelně umývejte. Samotný make-up pak nanášejte i do záhybů, pod bradu a k vlasům. Dejte si na tom záležet, protože jedině tak bude celý dojem skutečně bezchybný.

Dolaďte nedostatky

Pokud vám make-up neskryl červené žilky, malé pupínky či kruhy pod očima, přichází na řadu korektor. Zapomeňte však na drsné vetření do pokožky, zaměřte se spíše na jemné vklepávání, které splní svou službu daleko lépe! Po tomto kroku by už měla být pleť dokonale sjednocená.

TIP PRO SPRÁVNÝ NUDE VZHLED:  Díky korektoru můžete vykouzlit z vašich rtů dojem něžné krásky.  Natřete je hydratačním balzámem, nadbytek mazu obtiskněte do kapesníku a pak na ně dejte kapičku korektoru, kterou dobře rozetřete. Tělová barva dodá nenápadný dojem rtů a podpoří celkový výsledek nude looku.

řasenka, líčení, make-up

S řasenkou jen decentně.
zdroj: photl.com

Zamrkejte

U tohoto líčení neexistují žádné výrazné oči. Chcete-li dostát přirozenému vzhledu, vsaďte na jemné odstíny béžové, broskvové nebo zlatavé. Stejně opatrná buďte i v otázce řasenky. Stačí jedna vrstva a klidně jen na horní řasy. Mnoha nánosům maskary, která vaše řasy nevzhledně slepí, nikdo nenaletí!

TIP: Máte tendenci dělat, že obočí neexistuje? Anebo ho nechat, ať si žije samo? Děláte chybu. Obočí totiž dotváří celkový vzhled našeho obličeje a dává vašemu pohledu výraz. Zkuste proto odstranit nadbytečné chloupky sama nebo se poraďte s kosmetičkou.

Poprašte

Pudr by měl patřit do výbavy každé ženy. I té, která by nám tvrdila, že se rozhodně nepotí. Nejenže vás zbaví nevzhledných odlesků, které mohou kazit celou snahu za dokonale přirozeným vzhledem, ale také zafixuje veškerou práci, kterou jste už udělala.

Jeden do kabelky.
Pořiďte si pudr i do kabelky. Nebo vsaďte na matující ubrousky, které udělají podobnou službu.

 

Štětec použijte i na lícní kosti a poprašte je tvářenkou. Opět platí pravidlo, že méně je více. Respektujte odstín vaší pleti a přizpůsobte jí i barvu tvářenky. Pro bledulky se hodí broskvové odstíny, ženy s tmavší olivovou pletí se nemusí bát sáhnout po nějaké teplé barvě. Pokud vás to ale u regálu v drogerii nebaví, vsaďte na růžovou bez perleti, ta sluší všem.

Pudr, líčení, make-up, štětec

Použijte pudr, zafixuje vaši snahu!
zdroj: photl.com

Natřete

Co s rty, říkáte si. I jim zachovejte jejich přirozenost a dopřejte jim výživu v podobě balzámu. Pokud je vám to málo, můžete sáhnout po matné rtěnce v barvě rtů. Musí budit nenápadný dojem.

TIP: Chcete se lesknout? Zkuste bezbarvý lesk doprostřed rtů. 3D efekt zaručen!

Transformujte líčení na večerní party!

Použijte rudou rtěnku nebo si vyhrajte s kouřovým líčením očí. Dojem ženy vampa podpoříte také červenou barvou nehtů.

Zdroj perexové fotografie: idiva.com

Silvie Olbrichová

Silvie Olbrichová

V duši stále malá holka, která má ráda milé lidi, hřejivé slovo, motivační citáty a fotografie. Inspiraci hledá všude kolem sebe a nachází ji i tam, kde ostatní ne. Miluje, když den prožije naplno a napíše hezký článek. Kontaktovat ji můžete na silvie.olbrichova@generace21.cz

Zanechte komentář