5 chytrých nápadů, jak zvětšit prostor

Design / 27.8.2014

Bojujete s malým interiérem? Nevadí! I z malých prostor se dá vykouzlit vzdušné a prostorné místo!

 1) Světlo, světlo, světlo

Dostatek světla je základ. Světla, lampičky, lustry… to vše vám pomůže opticky rozzářit pokoj. Denní světlo se samozřejmě také počítá, takže velká okna jsou skvělý bonus. Světlý prostor = velký prostor.

zdroj: www.ikea.com

Kombinace denního a umělého světla prosvítí interiér. Zdroj: www.ikea.com

2) Bílá barva

Zapomeňte na tmavé zdi. Pokud milujete tapety, používejte velmi jemné vzorypastelové barvy. To samé se týká i nábytku a doplňků – pastelové odstíny mohou v menším množství skvěle fungovat s bílou barvou. Šikovný návrhář interiérů vám jistě poradí, jakého barevného schématu se máte držet.

zdroj: www.morguefile.com

Bílá barva dokáže zvětšit i kuchyň. Zdroj: www.morguefile.com

3) Záclony

Ze své vlastní zkušenosti víme, že sundat záclony je opravdu dobrý nápad při zvětšování prostoru. Použijte místo záclon rolety nebo žaluzie. Pokud ovšem záclony milujete a nechcete se jich vzdát, použijte bílé, jemné záclony. Mohou být i lehounce průsvitné, to dodá vzdušnost.

zdroj: www.morguegile.com

Okna bez záclon působí vzdušněji. Zdroj: www.morguefile.com

4) Ukliďte si

Zní to banálně, ale velký úklid dokáže divy. Vyhoďte vše, co nepotřebujete. Ukliďte zbytečnosti do skříní. Srovnejte si věci v poličkách. Nábytek, který zbytečně zabírá prostor, darujte někomu jinému. Uklizený pokoj automaticky vypadá větší.

5) Zrcadla

Zrcadla dokážou malému prostoru skutečně pomoci. Bílá barva a světlo se díky zrcadlům krásně rozptýlí v prostoru. V kombinaci s bílými dlaždičkami najdou své využití např. v koupelně. 

zdroj: www.ikea.com

Velká zrcadla můžete využít např. v koupelně. Zdroj: www.ikea.com

Nezapomeňte však, že hlavní je cítit se v interiéru dobře. Je jen na vás, jaké barvy, materiály a doplňky se vám líbí a co na vás působí dobře. Při zařizování malého prostoru se proto držte vlastní intuicevlastního vkusu, protože jste to vy, kdo v daném prostoru bude žít. 

Zdroj perexové fotografie: www.stockvault.net

Justýna Zahradilová

Justýna Zahradilová

Mám ráda umění, dobré filmy, dobré víno a ticho v galeriích.

Zanechte komentář