Dolce & Gabbana vytvořili krásnou módní pohádku!

Krása a móda / 21.9.2014

Už si nemusíte na princeznu jen hrát. V outfitech od Dolce & Gabbana jí totiž máte skutečně být.

dolce-and-gabbana-fw-2014-2015-women-fashion-show-backstage-35-1

Třpytivý rytíř v ženském provedení. Zdroj: dolcegabbana.com

Luxusní italská značka Dolce & Gabbana již od roku 1985 tvoří nepřehlédnutelné, propracované a italským venkovem inspirované nádherné kousky šatníku, po kterých vzdychá nejedna žena. Každým rokem překvapují jiným tématem a jeho originálním zpracováním. Tento rok se ženy staly princeznami a muži králi a nechybí ani opravdové koruny, rytířské helmy a nepřeberné množství obrovských šperků z barevných krystalů. Podzim a zima se tudíž stanou pohádkovou cestou, kterou si projdete v dechberoucích šatech jako Sněhurka, spící Růženka, Karkulka, bojovnice nebo klidně i jako zlá královna. Připravte se na to, že vás nikdo nepřehlédne.

„Rodina je centrem našeho tvoření“, tvrdí Dolce a Gabbana o své inspiraci.

dolce-and-gabbana-fw-2014-2015-women-fashion-show-runway-70

Jako Červená Karkulka. Zdroj: dolcegabbana.com

Královské vzory

dolce-and-gabbana-fw-2014-2015-women-fashion-show-runway-48

Nášivky v podobě květů a zvířátek Zdroj: dolcegabbana.com

Netradiční potisky inspirované středověkými obrazy králů, rytíři a vysokou šlechtou zdobily šaty, kostýmky, saka, obleky i kalhoty. Motivy květin, ovoce, klíčů, mečů či tradičních italských náboženských ikon byly smíchány do koláží v pestrých barvách a aplikovány na oděv, kromě složitých 3D nášivek, které byly aplikovány přímo na krajku či jiné materiály.  Promyšlenost a symetrie tak výrazných vzorů je jasně patrná a na bílém či černém pozadí působí přímo kouzelně. Velice citlivě promyšlené kombinace opravdu lichotí lidskému oku. Neonové barvy květů a jejich husté umístění vždy po celém nebo jen na části oděvu vnáší do již pohádkového světa kouzlo přírody a rozkvetlé louky evokující vizi víly nebo divoženky. Tento pocit podporují ještě lehké materiály na maxi dlouhých šatech, které vlají jako by samy žily. Ať už se jedná o brokátové aplikace, těžké korálkové nebo krystalové aplikace, nášivky zvířat či klíčů, korunky, královskou bižuterii nebo kabelky na zámek, tajemná  atmosféra ponurého hradu či kouzelné zahrady přímo sálá z celé kolekce.


D&G si zakládají na detailech a jednotlivé nášivky či výšivky jsou sami o sobě malé mistrovské dílo. Inspirace pohádkovými postavami i zvířaty je patrná naprosto z každého outfitu. Rytíři se stali silným motivem a promítlo se to i do návrhu pokrývky hlavy v podobě krystaly pošité kukly jak pro pány, tak pro dámy. Kombinace středověku, fantasie a inovativních materiálů přináší moderní pohled na pohádkový svět.

dolce-and-gabbana-fw-2014-2015-women-fashion-show-runway-03

Pohádkové motivy na kábátech. Zdroj: dolcegabbana.com


 Pohádkové postavičky

Modelky se nosily po mole jako postavičky z tradičních pohádek se špetkou futuristické vize v podobě minimalistických střihů a jednoduchých siluet. Celá kolekce se jeví jako nynější pohled na dětský svět očima geniálních návrhářů. Rozhodli se prostě vrátit dospělé do světa kouzel, lásky, štěstí, ale i zla a smutku. V pohádkách se již od pradávna pere dobro se zlem a stejně je tomu i v této kolekci na podzim a zimu 2015, kde pestré látky bojují s černou tradiční italskou krajkou. Jednotlivé modely se prolínaly s černými šaty typické pro dámy italské módní smetánky. Kontrast barev a fantazie oproti sexy strohosti černé látky působí jako kdyby temnota vstupovala do pohádkově dokonalého světa.


Buďte princeznou nebo karkulkou

Nebojte se obléknout šaty jako princezna a poctivě je doladit doplňky v podobě rozměrné bižuterie. Nezapomeňte na důležitost vzorů a výběr materiálů. Přítomnost výšivek, kamenů. krystalů a korálků dodá oděvu tu správnou atmosféru, a proto je noste naprosto na všem! Doplňte svůj oděv krystalovými naušnicemi nebo výraznými náhrdelníky. V chladnějším počasí zvolte stylové kožešinové doplňky jako pravá královna. Obujte se do kožešinových kozaček nebo krajkových polobotek. V zimě se budou nosit kožešiny všech barev, druhů a velikostí, ale jedno platí pro všechny typy: čím objemnější, tím trendovější! Myslete při kombinování na to, jak spolu jednotlivé vzory ladí a vybírejte si motivy čistě královské. Make-up si vytvořte jednoduchý: důraz se klade na oční linky, růžové tváře a rty k zulíbání alá spící Růženka čerstvě po probuzení. Vlasy si smotejte do jednoduchého uzlu s pěšinkou uprostřed. Jen tak lehce natočené z uzlu uvolněné pramínky krásně doplní vizáž stylové princezny.

dolce-and-gabbana-winter-2015-women-advertising-campaign-05

Jedna z kampaní tohoto podzimu. Zdroj: dolcegabbana.com

Zdroj perexové fotografie: http://www.dolcegabbana.com

Sonia Pešková

Sonia Pešková

Ilustrátorka, PR a marketing, contributing writer. Miluje vše, co se týká módy a nebojí se zeptat.

Zanechte komentář