Schovej to! Aneb zamilujte si úložné boxy

Design / 14.8.2014

Dusíte se v přeplácaném prostoru a nevíte, jak se z něj dostat? Čtěte dál a nalezněte s námi řešení.

Jak čas plyne, přináší s sebou i spoustu nových a nových věcí, které jednoho krásného zkrátka nebudete mít kde umístit. Ocitnete se tak v situaci, kdy budete přesvědčeni, že je třeba některé vzpomínky vyeliminovat. Dříve, než to uděláte, nám dovolte navrhnout hned několik tvůrčích alternativ, díky kterým si můžete zachovat všechny své sbírky.

Není box jako box

Co se vám vybaví při slovu krabice? Hnědý karton, poskládaný do úhledné krychle a několikrát olepený lepicí páskou? Ano, poštovní balíky mají stále stejný vzhled, ale co se týče vybavení domácnosti, tak se trh posunul už o úroveň výš. Papírové krabice jsou stále v kurzu a jejich novodobý design jim velice sluší!

Poznejte kouzlo velkoměst! Zdroj: proporadek.cz

Poznejte kouzlo velkoměst! Zdroj: proporadek.cz

Pokud hledáte box, který vydrží nějakou tu zátěž, poohlídněte se po dřevěných organizérech, které sladíte naprosto se vším. Dřevo je totiž univerzální materiál, který se přizpůsobí snad každému stylu. Milovníci nadčasového designu mohou zvolit boxy plastové či plechové. Obzvláště pak průhledné boxy oživí váš byt! S těmito kousky se vám nestane, že budete věci hodiny hledat, ale půjdete na jistotu! Za vyzkoušení stojí určitě i textilní nebo proutěné úložné koše, které nepostrádají nápaditost i praktičnost dohromady.

Úžasné na úložných boxech je fakt, že se dají vkusně a nevtíravě zařadit do interiéru. Dodržet by se měla pouze návaznost stylů, které v místnostech preferujete. Soustředíte-li se například na interiér ve stylu Provence, potom plastový organizér nebude tou správnou volbou.

Romantici i vyznavači stylu provence si přijdou na své. Zdroj: bellarose.cz

Romantici i vyznavači stylu Provence si přijdou na své. Zdroj: bellarose.cz

Organizace znamená permanentní pořádek

Nejenže vám úklid zabere méně času, ale budete mít vše krásně uspořádané a po ruce. Štítky na krabicích si můžete i tematicky popsat fixou, ať víte přesně, kde co máte. Ani s místem na uložení si nedělejte hlavu. Ať už boxy dáte na stůl, pod stůl nebo do kouta, v každém případě vám udělají doma parádu.

Barevnost a hravost je povolena! Postavce si z krabic lego koutek! Zdroj: legarna.cz

Barevnost a hravost je povolena! Postavte si z krabic lego koutek! Zdroj: legarna.cz

Přemýšlíte nad tím, že vlastně nemáte do boxíků co uložit a přitom chcete této vymoženosti využít? Nemějte strach, že se u vás doma nenajde něco, co je zkrátka navíc. Buďte kreativní, nemusíte schovávat jenom ty nepotřebné věci, ale přikryjte i ty, které každý den používáte. Kosmetika nebo šperky by měly být pohromadě a úložné boxy vám k tomu dávají skvělou příležitost!

Pamětní krabice, ať už na fotky, nebo důležité dokumenty, byste měli mít u sebe a s patřičným systémem, ať se ve všech věcech jednoho dne neutopíte. Staré vzpomínky je důležité uchovat! A byla by velká škoda se jich zbavit na úkor těch nových.

S těmito boxy se nudit nebudete. Nápaditost designérů nás nepřestává udivovat. Zdroj: nordicday.cz

S těmito boxy se nudit nebudete. Nápaditost designérů nás nepřestává udivovat. Zdroj: nordicday.cz

Zdroj perexové fotografie: ikea.com

Anna Kovárová

Anna Kovárová

S láskou pro design jsem se narodila, ale lásku ke psaní ve mně vzbudila Generace 21. Jsem ráda, že jsem našla zalíbení v tom co dělám :-)

Zanechte komentářVaše názory

  • Zeir

    Líbí se mi tématické boxy s městy. Abych řekl pravdu, mám pod postelí obyč papírovou krabici. Možná to má něco do sebe.