desperados, high jump, 2014

Desperados High Jump přinesl rekordy, ale hlavně léto – část II.

Sport / 12.8.2014

Autor:

V předchozím článku jsme vám přinesli reportáž z otevřeného mistrovství ČR v cliffdivingu. Ale tato akce zdaleka není jen o sportu. Jak se dá na High Jumpu bavit?

High Jump totiž není jen tak nějaká sportovní akce. Není to ani festival. Je to výjimečná akce léta, na které nasáknete letní atmosférou jako nikde jinde. Krom všudypřítomné hudby nabízí areál Hřiměždického lomu hned několik stage, na kterých probíhá soustavně doprovodný program. Je jen na vás, co si vyberete.

Skoky, skoky a zase skoky

Letní náladu dokonale zprostředkovává možnost kdykoliv si skočit do vody. A to doslova. Na výběr máte výšky od jednoho do deseti metrů, dva můstky a pětimetrovou houpačku. Inspirovali vás borci, kteří se vrhají do vody z výšky dvaceti metrů? Jen do toho – v místě, kde se nezávodí, máte možnost překonat svůj strach. Je to právě ta naprostá uvolněnost, kdy uprostřed závodu si každý dělá co chce, lom je neustále plný smíchu a pohody, co dělá z této akce něco víc.

Desperados, High jump, 2014

Skok z věže do matrace je skvělý zážitek!

A pokud se vám nechce do vody, můžete si skočit například do vzduchové matrace, a to ze sedmi a posléze i z deseti metrů. Jelikož se skáče po zádech, z vyššího můstku už si užijete krásnou chvilku volného pádu. Dopad do matrace není vůbec cítit – doporučujeme všem, kteří chtějí vyzkoušet něco nového!

Sportovní workshopy

Nebaví vás neustálé skákání a voda už vás taky omrzela? Vyzkoušejte si například pole dance nebo parkour! V určené časy probíhaly na přilehlé louce show – parkour předváděli kluci z In motion a pole dance si vzaly na starost dámy ze studia Destiny. Ve zbylém čase pak probíhaly workshopy – slečny si tak mohly vyzkoušet „lekci zdarma“, k vidění byl i tanec na šerpách.

desperados, high jump, 2014

Takto vypadalo auto v sobotu odpoledne – koneckonců, proč si nepraštit, že?

Rádi byste něco akčnějšího? Pak by vás nejspíš zaujala show skejťáků na stage „I love porno“. K dispozici byla malá U-rampa, na které pánové předváděli svůj talent a bavili diváky. A samozřejmě bylo k mání prkno navíc – kdokoliv chceš, zapoj se.

Desperados High jump, 2014

Osvěžení číhá všude, a to v podobách víc než příjemných.

Podobně tomu bylo i u trialové exhibice, kam jste se ale mohli zapojit jedině v podobě živé překážky. Oblíbené skákání přes různý počet osob prostě neztrácí na kouzlu.

A co když nechci sportovat?

Tak se bavte! Jinak to totiž ani na Desperados High Jumpu nejde. Libo-li fotbálek? Byl zde speciální, s ručně dělanými figurkami, stačilo se jen do toho pustit. Nebo máte chuť udělat něco bláznivého? Pak by se vám líbila Maxim Stage, která nabízela různé soutěže pro pobavení publika, od kola neštěstí až po zápasy v lubrikačním gelu – alternativě bahna. A pokud chcete vybít energii, kupte si piva Desperados a pusťte se do demolice auta – bouracím kladivem nebo baseballovou pálkou.

A že raději trávíte čas v klidu? Pak není jednoduššího řešení, než si rozložit deku u lomu, sledovat život, jak okolo zurčí, a užít si příjemné odpoledne s přáteli. High Jump zkrátka má co nabídnout každému. Už se těšíme na příští rok.

Zdroj všech fotografií: Jan Markel, Generace 21

Jan Markel

Jan Markel

Chronický ironman s touhou posouvat hranice snění i bdění, fyzických i psychických sil, zarputilý optimista, který věří, že když něco děláte dostatečně dlouho a intenzivně, tak zblbnete, pardon, naučíte se to alespoň na průměrné úrovni. Věří, že lze dokázat cokoliv a s oblibou to dokazuje. Je velmi ješitný, proto často googlí sám sebe. K smrti rád vyplňuje profily nudnými informacemi.

Zanechte komentář