SOUTĚŽ: Navštivte kouzelných Osm světů

Literatura / 18.8.2014

Osm světů – Seznámení je prvním dílem akční trilogie teprve čtrnáctileté autorky. Soutěžte s námi a vyhrajte příjemné prázdninové počtení.

osm svetu1Osm světů s podtitulem Seznámení je prvním dílem akční trilogie teprve čtrnáctileté začínající autorky Marcely Remeňové. Vypráví příběh Ley Layerové, americké středoškolačky, jež žije běžný život a kromě zvláštních temných snů ji nic netrápí. Jedné noci se ale Lea vzbudí z noční můry a nechtěně vyslechne rozhovor své adoptivní rodiny, ze kterého pochopí, že její rodiče, bratr Fred i sestra Samantha jsou Osmisvěťané a pocházejí z úplně jiné galaxie.

Velká propast, která ji v tom okamžiku oddělí od jejího dosavadního života, se ještě prohloubí, když Leyn otec, policista Thomas, přivede zcela nečekaně do jejich navenek poklidné domácnosti tajemného mladíka Harryho, který k velké nelibosti Freda zabere pokoj pro hosty. To vše by samo o sobě nebyla až taková katastrofa, kdyby se však sympatický a pohledný Harry neživil jako nájemný vrahosm svetu2

Následující řetěz události změní veškeré dění kolem Ley na neskutečný akční film. Záhy totiž Harry zmizí z jejího života ještě dramatičtěji, než se objevil. K jeho nalezení musí Lea absolvovat výcvik pro začínající agenty a poté překonat překážky, o jakých se jí nezdálo ani v těch nejděsivějších snech.

Druhý díl trilogie s názvem Včelí lid vychází už letos na podzim!

Pokud chcete toto literární dobrodružství zažít na vlastní kůži, neváhejte. Tři z našich čtenářů totiž získají knihu Osm světů – Seznámení v soutěži – a může jít právě o vás, stačí jen správně odpovědět na naši otázku.

Osm světů jsem psala asi rok, ale rozhodně ne každý den. Někdy mi chyběla správná nálada a napsala jsem za týden pouze pár odstavců nebo taky nic. A pak jsem měla období, kdy jsem bez problémů dala i několik stránek za večer. Velkou část příběhu jsem vytvořila na dovolené v Řecku skrčená pod slunečníkem u malého notebooku,“ říká čtrnáctiletá autorka Marcela Remeňová.

[contact-form-7 404 "Not Found"]

Soutěž probíhá od 18. 8. do 1. 9., jména výherců budou ten den večer vyhlášena na naší facebookové stránce.

Zdroj všech fotografií: 2media

Kateřina Stupková

Kateřina Stupková

Studentka žurnalistiky, filmová fanynka i knižní nadšenec, milovnice kávy, čokolády a horkého letního počasí, seriálů, návalů kreativity i prolenošených odpolední.

Zanechte komentář