Zápisníky a diáře Paperblanks

Paperblanks zápisníky jsou malá umělecká díla

Design / 20.8.2014

Zápisníky a diáře Paperblanks jsou vlastně taková malá umělecká díla. Kde se ale vůbec vzaly? 

Mucha, da Vinci a Kahlo

Kanadská firma Paperblanks zahájila svou činnost v roce 1992, ve kterém představila také prvních osm kolekcí, které byly inspirovány botanikou a divokými rostlinami. Od té doby přichází na trh s novými kolekcemi téměř každý rok. Většina z nich je inspirována velkými světovými osobnostmi a umělci, jako jsou např. Frida Kahlo, Alfons Mucha nebo Leonardo da Vinci.

Filozofie Paperblanks staví na tom, že prázdné diáře a nepopsané papíry (paper = papír; blank = prázdný, čistý) stále hrají důležitou roli i v dnešní době a rozvíjí tvůrčí psaní.

Kanadská kvalita

Paperblanks vyrábí kanadské nakladatelství Hartley & Marks více než 20 let a stále jsou velkým hitem. Zápisníky jsou vysoce ekologické, papír je speciálně vyráběn pouze z ekologické dřevní hmoty a i knižní vazby jsou plně recyklovatelné. Firma Paperblanks je také známa tím, že pečuje o své zaměstnance, stará se o životní a sociální prostředí výroby a finančně podporuje mnoho neziskových organizací – např. Lékaře bez hranic, Dětský fond Nelsona Mandely nebo Nadaci pro kanadské stromy.

Design

O krásné obaly a celkový design se stará kanadská designérka Supriti Bharma. Na rozdíl od jiných značek nepoužívá pravou kůži k výrobě obalů. Motivů je na výběr opravdu spoustu – od buddhistických, perských a čínských vzorů až k romantickým květinám a erotickým výjevům. Firma nabízí nejen diáře, zápisníkyadresáře, ale i nádherné dárkové boxy.

Jméno Paperblanks je také spojeno s mnoha slavnými osobnostmi současnosti. Zpěvačka Amy Winehouse vlastnila mnoho zápisníků, do kterých si často kreslila a psala své texty. Díky tomu se firma Paperblanks rozhodla dva roky po její smrti vydat speciální kolekci, která obsahuje její textynáčrtky. 

Diář jako vzpomínka na Amy. zdoj: blog.paperblanks.com

Diář jako vzpomínka na Amy.
zdoj: blog.paperblanks.com

Kde je sehnat?

Ve větších českých městech není problém sehnat diáře a zápisníky Paperblanks. Počítejte ale s vyšší cenou, která však odpovídá kvalitě. Výrobky Paperblanks jsou opravdu luxusní a vydrží velmi dlouho. Zakoupit je lze ve vybraných knihkupectvích nebo na oficiálních českých stránkách Paperblanks.

Zdroj perexové fotografie: www.papercraft.cz
Zdroj videa: www.youtube.com

Justýna Zahradilová

Justýna Zahradilová

Mám ráda umění, dobré filmy, dobré víno a ticho v galeriích.

Zanechte komentář