Vizovice připravují víkend s českou i slovenskou hudební klasikou

Hudba Kultura / 12.8.2014

Hudební festival Vizovické Trnkobraní, který se uskuteční od 22. do 23. srpna v areálu likérky R. Jelínka ve Vizovicích oznamuje kompletní program.

Jako poslední zveřejněné překvapení a zároveň headliner letošního ročníku Trnkobraní zahraje kapela Kryštof. Bude se jednat o jedno z velmi mála vystoupení kapely mimo jejich vlastní festivalové Kryštof kempy.

Návštěvníci se mohou dále těšit na takové hvězdy české hudební scény, jako je Tomáš Klus, Tři sestry, Wohnout, Mandrage, Inekafe, Desmod, Aneta Langerová, Mig 21, Monkey Business a další kapely a interpreti. Organizátoři letos představí i žhavé hudební objevy, jako je Adam Mišík nebo Lenny. Sestavu doplní tradiční „domácí“ skupiny FleretKosovci, v pozdních večerních hodinách se rozezvučí taneční scéna s Djs. V rámci festivalu měl původně vystoupit také Michal Hrůza, který své vystoupení musel bohužel zrušit kvůli těžkému zranění. Držíme mu palce a přejeme brzké uzdravení!

Vizovické Trnkobraní je nejlepší švestkový festival na světě s dlouholetou tradicí. Jeho publikum si proto zaslouží jen to nejlepší z domácí hudební scény. Věřím, že se letošní již čtyřicátý sedmý ročník oslavy švestek a slivovice vydaří a povede se třeba i posunout rekord v počtu snězených švestkových knedlíků,“ říká Michal Šesták z agentury Nedomysleno, která festival produkuje.

Program letos opět doplní stand-up představení Komici s.r.o., tentokrát v podání Miloše Knora a Lukáše Pavláska. Součástí doprovodného programu bude také představení Posel světla od Járy Cimrmana v podání ochotnického divadla DNO, projekce hudebních komedií, jako je například Ro(c)k podvraťáků s Jiřím Mádlem a Vojtou Kotkem v hlavních rolích. Pro děti bude přichystán dětský koutek s loutkovými a hranými pohádkami a rukodělnými a naučnými workshopy zaměřenými na keramiku, pohybové aktivity nebo ekologii. Chybět nebude ani tradiční klání v pojídání švestkových knedlíků.

Festivalový program v areálu likérky se odehraje v pátek a sobotu. V neděli na něj naváže folklorní program v režii města Vizovice. V areálu u Sokolovny zahrají soubory Vizovjánek a Ocún, dětský soubor ze ZUŠ Zlín nebo ABBA Rock Show live band. Představí se zde i dechové a folklorní soubory z Polska, Slovinska a Bulharska.

Vstupenky na Vizovické Trnkobraní 2014 je možné zakoupit v předprodeji v síti Ticketstream do 21. srpna za zvýhodněnou cenu: jednodenní vstupenka na pátek stojí 330 korun, na sobotu 380 korun, permanentka na oba dny 610 korun. Na místě bude vstupné stát 380 korun na pátek, 450 korun na sobotu, permanentka pak 730 korun. Zlevněné jednodenní vstupenky pro děti pak budou na místě stát 140 resp. 180 korun. Více informací a kompletní program festivalu na www.trnkobrani.cz


 

Reportáž z loňského ročníku festivalu najdete zde.

zdroj: 4press

zdroj videí: www.youtube.com

zdroj perexové fotografie: www.vizovicketrnkobrani.cz

Aneta Gregorová

Aneta Gregorová

Zanechte komentář