Představujeme vám kandidáty na prezidenta: Miloš Zeman

V obraze / 11.1.2013

„Než proklínat tmu, je lepší zapálit alespoň jednu svíčku.“ Toto je jedno z hesel Miloše Zemana. Proč volit zrovna jeho a proč ne?

Miloš Zeman je prezidentský kandidát s dlouhou tradicí politické aktivity. Je to člověk, o kterém všichni víme, známe jeho kroky a dokážeme tak zhodnotit jeho schopnosti a znalosti. Miloš Zeman patří mezi nejstarší kandidáty, což na jednu stranu může být překážkou, na druhou stranu tak má široké politické zkušenosti.

Působil jako poslanec už za Federálního shromáždění, byl čtyři roky předsedou vlády, dva roky předsedou Poslanecké sněmovny, celkově se ve vrcholné politice pohyboval 22 let. Dlouhá léta působil ve vedení ČSSD, až v roce 2007 z ní vystoupil kvůli nesouhlasu s jejím tehdejším předsedou Jiřím Paroubkem. V roce 2009 založil Stranu Práv Občanů.

Principy volebního programu

Miloš Zeman, kandidát na prezidenta

Miloš Zeman, kandidát na prezidenta. Zdroj: www.zemannahrad.cz

Nejdůležitější vlastnost prezidenta republiky je pro Miloše Zemana schopnost dohodnout se a dohodu dodržet. Post prezidenta republiky by měl být neutrální, měl by umožnit politickou diskuzi a hledání kompromisu v rámci české politické scény. Ideální prezident by byl ten, který by mírnil konflikty a nevyvolával další.

Miloš Zeman prosazuje diskuze s odborníky. Je proti udělování milostí, výjimku by byl ochoten udělat z „humanitárních“ důvodů – pokud by někdo například trpěl nevyléčitelnou nemocí. Korupci je podle něj třeba řešit už v počátcích, nikoli jen následně trestat. Národní suverenita je podle Miloše Zemana klíčová i v rámci Evropské unie či NATO. Církevní restituce by se měly rozhodovat v referendu.

Progresivní zdanění (tedy vyšší procento daně u lidí s vyššími příjmy), zvyšování korporátních a osobních daní, zvýšení DPH u luxusních výrobků a její snižování u základních potravin a léků – i to jsou priority Miloše Zemana. Podpořil by použití marihuany pro lékařské účely. Je zásadně proti trestu smrti z důvodu potenciálního justičního omylu.

Miloš Zeman by se nebránil možnosti adopce dítěte homosexuálním párem, pokud by tak dítě žilo příjemnější život. Je pro zavedení veřejných prací pro všechny se zájmem pracovat.

Co na Miloše Zemana říká naše redakce?

+ Působí na mě lidsky, ačkoli se jedná o velmi inteligentního člověka.

+ Je vtipný a chytrý.

+ U mě má plus za to, co předvedl v televizi, když rozdrtil Fishera s ruštinou a zvládal taky plynule angličtinu.

–  Nemyslím si, že je vhodný kandidát na reprezentování ČR ve světě.

– Vidlák, socialista, ochlasta – téhle nálepky se pro mě prostě nezbaví.

– Nechci se na něj dívat na Nový rok.

Kdo Miloše Zemana podporuje?

Kandidaturu Miloše Zemana na post prezidenta republiky podporuje řada známých osobností – Filip Renč, Marek Vašut, Marie Benešová, Vladimír Remek, Valtr Komárek, Lucie Bílá, Lukáš Konečný, Martin Dejdar, Felix Slováček, Daniel Hůlka, Laďa Kerndl, Jitka Frantová, František Ringo Čech.

Na webových stránkách Miloše Zemana se můžete dočíst, co o něm říkají.

Pro ukázku přidáváme volební spot Miloše Zemana:

Zdroj perexové fotografie: www.facebook.com/zemannahrad

Video: youtube.cz

Jana Brouková

Jana Brouková

Chcete být také V obraze? Zaujalo vás něco a chcete se k tomu vyjádřit? Napiště mi na jana.broukova@generace21.cz

Zanechte komentář